W finale w Santiago (Chile, ATP 250, kort ziemny, pula nagród 642,7 tys. dolarów) Nicolas Jarry (Chile, SE) -ograł 6:7 (5), 7:6 (5), 6:2 Tomasa Martina Etcheverry’ego (Argentyna). Grali ze sobą po raz trzeci, wszystkie mecz wygrał Chilijczyk. W pierwszym secie bez start podań. W tie-breaku zawodnik gospodarzy miał 5:4 i mini-breaka. W drugiej partii Argentyńczyk przed tie-breakiem odrobił breaka i obronił plikę setową. W dodatkowej rozgrywce nie utrzymał przewagi, było 4:2. W decydujacej odsłonie Chilijczyk uzyskał dwa przełamania. Spotkanie trwało 170 minut. Dla Nicolasa to drugi tytuł w karierze.

Finał

Nicolas Jarry (Chile, SE) – Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) 6:7 (5), 7:6 (5), 6:2

Poprzedni artykułWTA Monterrey: Zwycięstwo Vekic
Następny artykułWTA Austin: Kostiuk z debiutanckim tytułem