W drugiej rundzie Hurkacz stanął przed wyzwaniem. Jego przeciwnikiem był rozstawiony z szesnastym numerem w rankingu Chorwat – Borna Corić, który był obrońcą tytułu sprzed roku. Chorwat ma również na koncie ćwierćfinał wielkoszlemowego US Open.

W pierwszym secie Hurkacz prowadził już 4:1 i 5:2, ale nagle stracił pewność siebie i oddał przewagę rywalowi. Przegrał ten set do pięciu, tracąc nawet dwukrotnie swoje podanie. Na szczęście polski zawodnik zdołał się otrząsnąć i wrócić do rywalizacji. W drugim secie rozpoczął dobrze, zdobywając trzy z czterech pierwszych gemów. Następnie obaj tenisiści nie tracili swojego serwisu, jednak w gemie trzecim Hurkacz miał cztery piłki setowe, które niestety nie zdołał wykorzystać. Ostatecznie jednak wygrał ten set 6:3.

O losach meczu musiał więc zdecydować trzeci set. Hurkacz zagrał bardzo dobrze – przełamał rywala, zdobył trzy kolejne gemy i tym samym wygrał seta 6:3, kończąc mecz wynikiem 2:1 w setach. W kolejnej rundzie Hurkacza czeka jeszcze poważniejsze wyzwanie – Stefanos Tsitsipas.