Hurkacz przegrał pierwsze spotkanie podczas ATP Finals z Daniiłem Miedwiediewem 7:6, 3:6, 4:6. – Myślę, że mogę grać jeszcze lepiej. Było blisko, zabrakło trochę lepszego returnu. Daniił super serwował, precyzyjnie trafiał. A ja zanotowałem kilka błędów z przodu, których nie chciałbym zrobić. W meczach z tymi najlepszymi zawodnikami różnica jest o włos. Trzeba grać na bardzo wysokim poziomie przez cały czas. Gdy przeciwnik serwuje tak jak Rosjanin, to jeśli zepsuje się te kilka returnów, które się ma na rakiecie, to gemy szybko uciekają. Margines błędu jest więc mniejszy – ocenił.

Kolejnym rywalem Hurkacza ma być Berrettini. Występ Włocha stoi jednak pod znakiem zapytania. W meczu z Alexandrem Zverevem skreczował on przy stanie 7:6 (9-7), 1:0 dla Niemca. Po pierwszym gemie, wygranym przez mistrza olimpijskiego z Tokio, 25-latek poprosił o przerwę medyczną, podczas której trzymał rękę na żebrach. Przez kilka minut korzystał z pomocy fizjoterapeuty i wrócił na kort. Nie wytrwał jednak na nim długo – po następnej akcji przerwał grę, kreczując ze łzami w oczach…

Jak na razie nie przekazano żadnej oficjalnej informacji na temat stanu zdrowia Berrettiniego. Tenisista nie pojawił się w poniedziałek na popołudniowym treningu. Znalazł się za to we wtorkowym planie gier i zgodnie z nim ma się zmierzyć z Hurkaczem o godz. 21:00.

Gdyby Berrettini wycofał się z turnieju, to jego miejsce zajmie pierwszy rezerwowy. To inny Włoch – Jannik Sinner, dla którego byłby to debiut w mastersie.

Hurkacz i Berrettini grali do tej pory trzykrotnie. Polak ma na koncie jedno zwycięstwo. Ich ostatni mecz miał miejsce w tym roku w półfinale Wimbledonu. Wówczas wrocławianin przegrał 3:6, 0:6, 7:6, 4:6.

Transmisja meczu Hurkacz – Berrettini we wtorek w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek o godz. 21:00.