Czytaj więcej
-Mając na uwadze wyżej opisane uwarunkowania, projektem wprowadza się mechanizm wsparcia spółki PEJ, a także przepisy regulujące kwestię odpowiedzialności w odniesieniu do przygotowania i realizacji tej inwestycji – napisano.
Ofensywna legislacyjna rządu
W poniedziałek biuro pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, Macieja Bando, poinformowało, że na wniosek pełnomocnika do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów wpisano dwa projekty ustaw: o zmianie ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących oraz niektórych innych ustaw. Przyjęcie obu projektów ustaw przez Radę Ministrów planowane jest w IV kwartale tego roku.
Obecna wersja Programu Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ) z 2020 r. zakłada budowę 6-9 GW mocy zainstalowanej w energetyce jądrowej w oparciu o duże sprawdzone reaktory PWR. Przewidywano, że oddanie do eksploatacji pierwszego bloku elektrowni jądrowej nastąpi w 2033 r., a drugiego w 2043.
Należąca w 100 proc. do Skarbu Państwa spółka Polskie Elektrownie Jądrowe jako inwestorem i operatorem. Jako partnera dla pierwszej e … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS