Roma rozpoczęła spotkanie dobrze i szybko objęła prowadzenie. Już w trzeciej minucie po asyście Henrika Mkhitarjana do bramki rywali trafił Edin Dżeko. I wynik 1:0 dla gości utrzymywał się do przerwy. Ale w drugiej połowie mecz kontrolowali już tylko zawodnicy Atalanty.

Druga połowa odmieniła mecz Atalanty z Romą! Cztery gole w niespełna 30 minut!

W 59. minucie wyrównującego gola strzelił Duvan Zapata. Jedenaście minut później prowadzenie drużynie Gian Piero Gasperiniego dał Robin Gosens. W 72. minucie na 3:1 podwyższył Luis Muriel, który minutę wcześniej pojawił się na murawie. Ale to wszystko swoim golem przyćmił jeszcze Słoweniec Josip Ilicić.

Jest chętny na transfer Milika, ale nie za taką cenę, jak chce Napoli

Wcześniej dwa razy asystował przy golach Zapaty i Gosensa, ale w 85. minucie wziął wszystko w swoje ręce. Ominął czterech rywali, niemalże ślizgając się po murawie i uderzył po ziemi tak precyzyjnie, że bramkarz Romy, Pau Lopez mógł tylko patrzeć, jak piłka wtacza się do siatki.

– Co to jest w ogóle za artysta! Potrzeba kilku sekund, żeby się w nim zakochać, teraz one zadecydowały, żeby on zdobył tę bramkę. Obłędne, to było, jak jazda figurowa!  – opisywał komentator Eleven Sports, Filip Kapica.

Gol Rafaela LeaoGol w siódmej sekundzie meczu! Rafael Leao przeszedł do historii piłki nożnej! [WIDEO]

Roma już z siedmioma punktami straty do Milanu. Atalanta siódma w tabeli

Ostatecznie wynik 4:1 utrzymał się do końca spotkania. Atalanta dzięki temu zwycięstwu awansowała na siódme miejsce w tabeli Serie A i ma 21 punktów. Roma pozostaje na czwartej pozycji z dorobkiem 24 punktów, traci siedem punktów do prowadzącego Milanu.

Gwiazda Atalanty skreślona przez klub i trenera. Gwiazda Atalanty skreślona przez klub i trenera. “Po odejściu ujawnię całą prawdę”