Czy zetknąłeś się kiedyś z pojęciem wymienionego w tytule niejakiego asystora kaszlu? Czy wiesz, czym jest tak zwany koflator? A może już niegdyś miałeś okazję skorzystać z tego nietuzinkowego aparatu medycznego? Jeżeli odpowiedź na wszystkie nasze powyższe pytania brzmi „nie”, koniecznie poczytaj dalsze fragmenty wirtualnego poradnika poświęconego jednej z najpowszechniej dziś stosowanych aparatur specjalistycznych ułatwiających oddychanie, kasłanie i gwarantujących swobodny przepływ mas powietrza przez płuca chorego.
Na zasadzie wpompowywania
Wykorzystanie koflatora jest na chwilę obecną bardzo popularne, bowiem jak się okazuje ten typ asortymentu medycznego znakomicie sprawdza się zarówno u osób przewlekle chorych, jak i przy jednorazowych interwencjach u pacjentów wymagających profesjonalnego wsparcia wysokiej jakości urządzeniem medycznym. W szczególności zaleca się, aby z koflatora korzystały osoby zmagające się na co dzień z kaszlem. Intensywne kasłanie może znacząco wyczerpać cały nasz organizm, ale i też obciążyć mięśnie do tego stopnia, że nie będą one w stanie samodzielnie należycie pracować. Wówczas ich rolę przejmuje w pewnym sensie koflator, który jako asystor kaszlu pozwala na odrywanie się zalegającej na wewnętrznych ścianach płuc flegmy tak, jakby pacjent kaszlał samodzielnie.
Konkretne wskazania
Coraz częściej sprzęty takie jak koflatory wypożyczane są ze specjalistycznych punktów wynajmu urządzeń medycznych typu Elektrotechmed przez pacjentów czasowo chorych, którzy chcą zwiększyć sobie komfort funkcjonowania na okres zmagania się z niedogodnościami zdrowotnymi. Niemniej jednak, wysokie zastosowanie asystora kaszlu dostrzegalne jest zwłaszcza u pacjentów w zaawansowanych stadiach przewlekłych i poważnych chorób takich jak chociażby rdzeniowy zanik mięśni, stwardnienie zanikowe boczne czy też niepełnosprawności, obturacyjna choroba płucna, a nawet uszkodzenie rdzenia kręgowego. W takich przypadkach mięśnie oddechowe są u pacjentów bardzo osłabione i samodzielne kaszlenie nie jest możliwe, więc za pacjenta robi to charakteryzowany tu aparat zwany asystorem.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS