Wieczysta, po wycofaniu się dotychczasowego lidera III ligi, ŁKS-u Łagów, to główny faworyt do awansu na szczebel centralny. W dwóch pierwszych meczach rundy wiosennej krakowianie pokonali na wyjeździe KSZO Ostrowiec 1:0 i u siebie Podlasie Biała Podlaska 3:2. W trzecim spotkaniu ponieśli jednak zaskakującą porażkę 2:3 z Sokołem Sieniawa, co przelało czarę goryczy władz klubu. 21 marca oficjalnie poinformowano o zwolnieniu dotychczasowego trenera, Dariusza Marca. Na jego miejsce zatrudniono Wojciecha Łobodzińskiego. W sobotę 25 marca szkoleniowiec zadebiutował w meczu z Orlętami Radzyń Podlaski. Pierwszy mecz ułożyć się idealnie dla nowego trenera.

Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Wieczysta Kraków triumfuje w debiucie Łobodzińskiego. Popis Misaka ozdobą spotkania

Lepiej to spotkanie rozpoczęli piłkarze krakowskiej drużyny. Stworzyli kilka okazji pod bramką rywali, ale za każdym razem brakowało skuteczności. Ta nadeszła w 28. minucie spotkania. Wówczas kapitalną asystą w polu karnym popisał się Patrik Misak. Słowak podał futbolówkę piętką do Adriana Klimczaka, a ten bez większych problemów umieścił ją w siatce.

Ujawnili plan Lechii. To on miał ratować ekstraklasę, ale Mandziara nie chciał płacić

Piłkarze Wieczystej poszli za ciosem i już pięć minut później podwyższyli prowadzenie na 2:0. Tym razem bramka padła po stałym fragmencie gry. Radosław Majewski perfekcyjnie dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne do nabiegającego Patryka Kołodzieja. Ten już w pierwsze tempo wbił piłkę do siatki rywali.

W pierwszej połowie nie padło więcej bramek. Na kolejne trafienie kibice musieli poczekać do 87. minuty. Wówczas Twarowski wyszedł sam na sam z bramkarzem podlaskiej drużyny, ale golkiper obronił jego strzał. Musiał jednak skapitulować po dobitce ze strony Majewskiego. To właśnie on ustanowił wynik spotkania

Wieczysta Kraków – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0.

Strzelcy: Adrian Klimczak (28′), Patryk Kołodziej (35′), Radosław Majewski (87′).

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Czesi znów zaskoczyli Fernando Santosa. Przypominają, jak popełnił ten sam błądCzesi znów zaskoczyli Fernando Santosa. Przypominają, jak popełnił ten sam błąd

Dzięki temu zwycięstwu Wieczysta umocniła się na pozycji lidera grupy III. Ma już cztery punkty przewagi nad drugą Avią Świdnik. W kolejnym spotkaniu krakowianie zmierzą się ze Stalą Stalowa Wola. To spotkanie zaplanowano na 1 kwietnia.