A A+ A++

Na rynku jest tyle różnych modeli obudów komputerowych, ile gustów użytkowników (z wyjątkiem tych najbardziej wybrednych). W tym szerokim wachlarzu znajdziemy więc zarówno bardzo minimalistyczne konstrukcje, jak i konstrukcje takie jak ASUS Hyperion GR701, a więc obudowy pełne LEDów, o niecodziennym designie czy z mnóstwem zdobień i szczegółów. Wygląd zostawmy sobie jednak na później, a teraz podkreślmy, że jest to przede wszystkim obudowa bardzo przestronna, mierząca dokładnie 26,8 x 63,9 x 69,9 cm.

ASUS zaprezentował przestronną, zaawansowaną, a także przewiewną (przynajmniej tak twierdzi producent) obudowę ASUS Hyperion GR701. Ma być to sprzęt dla najbardziej wymagających użytkowników, w tym graczy.

ASUS Hyperion GR701 - przestronna i solidna obudowa z miejscem na dwa radiatory 420 mm [1]

ASUS ROG Strix oraz ROG Zephyrus – premiera laptopów z Intel Raptor Lake-HX, AMD Ryzen 7000 oraz NVIDIA GeForce RTX 4000

Coraz to nowsze generacje kart graficznych, procesorów czy płyt głównych sprawiają, że obudowy komputerowe, które chcą pomieścić to wszystko, swoje mierzyć muszą. Tak właśnie jest w przypadku modelu ASUS Hyperion GR701, który w swoim wnętrzu pozwoli na zainstalowanie kart graficznych o długości do 46 cm (możliwy także montaż w pionie dzięki aluminiowemu uchwytowi), chłodzenia procesora o wysokości do 19 cm oraz zasilacza o długości do 24 cm. Oprócz tego w “budzie” jest miejsce na zamontowanie do czterech radiatorów: do 420 mm na przodzie, do 420 mm na górze, do 360 na boku oraz do 140 mm na tyle. Jeśli chodzi zaś o preinstalowane chłodzenie, to w GR701 znajdziemy 3 wentylatory PWM 140 mm na przodzie oraz jeden PWM 140 mm na tyle.

ASUS Hyperion GR701 - przestronna i solidna obudowa z miejscem na dwa radiatory 420 mm [2]

Test płyty głównej ASUS ROG Maximus Z790 Extreme – Jest świetna, ale dwukrotnie droższa od Intel Core i9-13900K

Jak już wspomnieliśmy, obudowa mierzy 26,8 x 63,9 x 69,9 cm i pomieści płyty główne do E-ATX. Całość swoje przy tym waży, bo niemal 21 kg. Konstrukcję wykonano z aluminium, stali, hartowanego szkła (otwierane boki – lewy i prawy) oraz z tworzywa ABS. Front charakteryzuje się aluminiowym uchwytem i zdobieniem w kształcie litery X, kilkoma wylotami powietrza oraz panelem I/O. Zdecydowano się tu na 4 porty USB 3.2 Gen1, dwa porty USB 3.2 Gen 2×2 (USB-C) oraz na jedno złącze 3,5 mm audio jack (mikrofon + słuchawki kombo). Jak podkreśla producent, w przygotowywaniu obudowy przyświecał mu przede wszystkim taki cel, aby była ona możliwie przewiewna i przestronna. I tak, za tacką płyty głównej znajdziemy 34 mm przestrzeni na poprowadzenie przewodów, a także całą masę ułatwień jak przelotki i opaski na rzep.

ASUS Hyperion GR701 - przestronna i solidna obudowa z miejscem na dwa radiatory 420 mm [3]

Test ASUS Vivobook S 16X – Multimedialny notebook z procesorem AMD Ryzen 7 6800H i grafiką AMD Radeon 680M

Warto jeszcze wspomnieć, że obudowa otrzymała wbudowany kontroler ARGB, który umożliwia podłączenie wszystkich urządzeń działających w środowisku Aura Sync, z obsługą do ośmiu urządzeń ARGB i sześciu wentylatorów PWM. Dopełniając kwestię specyfikacji, we wnętrzu zmieścimy także do 2 dysków 2,5/3,5-calowych oraz 5 nośników 2,5-calowych. Przewidziano także aż 9 poziomych slotów na karty rozszerzeń oraz 3 pionowe. Na ten moment tajemnicą pozostają dwie rzeczy – kiedy możemy spodziewać się tego modelu w sklepach oraz ile przyjdzie nam za niego zapłacić. Choć może – co do tej drugiej kwestii – lepiej póki co żyć w niewiedzy…

Źródło: ASUS

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUwaga na wichury. To będzie wietrzna noc!
Następny artykuł546 zł – tyle średnio w Polsce kosztuje OC w początkach roku [ranking najtańszych i najdroższych miast]