Dotychczas wydane karty graficzne NVIDIA RTX 3000 cechują się wysoką wydajnością i mają spore zapotrzebowanie na energię elektryczną, dlatego nic dziwnego, że właściwie wszystkie te układy wyposażone zostały w zaawansowane systemy chłodzenia z przynajmniej dwoma wentylatorami. Z czasem jednak Zieloni wypuszczają coraz to bardziej energooszczędne jednostki, jak np. RTX 3060. Abstrahując od aktualnej sytuacji na rynku, w zamierzeniu jest to model średniopółkowy, który wymaga tylko jednej wtyczki zasilającej 8-pin. Kwestią czasu było więc pojawienie się tej karty w wersji z jednym wentylatorem. Swoje modele przedstawili już chińscy producenci, a teraz dołącza do nich popularny ASUS, który zaprezentował właśnie GeForce’a RTX 3060 w wariancie Phoenix.
ASUS GeForce RTX 3060 Phoenix dzieli z modelem Dual nie tylko te same taktowania, ale również laminat oraz backplate. Szwedzki sklep Proshop oferuje już ten model w cenie 5290 SEK, czyli nieco ponad 2400 zł. Nie podano jednak daty wysyłki.
EMTEK GeForce RTX 3060 MIRACLE – karta graficzna z nietypowym wyglądem systemu chłodzenia a la plaster miodu
ASUS GeForce RTX 3060 Phoenix (PH-RTX3060-12G) to 2,5-slotowa karta graficzna o wymiarach 20 x 12,3 x 3,8 cm. Cechuje się ona standardowymi taktowaniami, a więc w trybie Boost przyspieszy do 1777 MHz. Mimo to przy niewielkim nakładzie pracy układ może być nieco szybszy – po użyciu dołączonego oprogramowania GPU Tweak rdzeń powinien automatycznie podkręcić się do 1807 MHz, a więc do poziomu karty ASUS RTX 3060 Dual. Ponadto na pokładzie znajduje się 12 GB pamięci VRAM GDDR6 o standardowej przepustowości 15 Gb/s.
Blokadę wydajności GeForce RTX 3060 w kopaniu kryptowalut łatwo oszukać. Odkryto nowy sposób na ominięcie limitu NVIDIA
RTX 3060 Phoenix z modelem Dual ma wspólnego coś więcej niż tylko potencjalne te same taktowania – wiele wskazuje na to, że w nowej jednostce zastosowano ten sam laminat, jak również identyczny backplate. Warto też wspomnieć o domyślnym zestawie portów wideo w postaci trzech DisplayPortów i jednego złącza HDMI. Do zasilania wystarczy pojedynczy przewód zasilający 8-pin. A jak ma się sytuacja z ceną i dostępnością Phoeniksa? Szwedzki sklep Proshop oferuje ten model w cenie 5290 SEK, czyli nieco ponad 2400 zł. Nie podano jednak daty wysyłki. Komentarz w tej sprawie wydaje się więc zbędny.
Źródło: VideoCardz
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS