A A+ A++

Znaczący wzrost AstraZeneca dzięki szerokiemu portfolio leków onkologicznych, stosowanych w chorobach przewlekłych i w chorobach rzadkich. Stałe inwestycje w przełomowe innowacje, które będą kształtować przyszłość medycyny i napędzać długoterminowy wzrost. Zerowa emisja netto najpóźniej do 2045 r.

Firma AstraZeneca przedstawiła plany wprowadzenia na rynek 20 nowych leków do 2030 r. w obszarze onkologii, chorób sercowo-naczyniowych, oddechowych i rzadkich. Po 2030 r., spółka będzie nadal inwestować w innowacyjne technologie, kształtując w ten sposób przyszłą, nowoczesną medycynę.

AstraZeneca kontynuuje rozwój we wszystkich obszarach terapeutycznych, ograniczając emisje dwutlenku węgla, przy jednoczesnym wzroście przychodów. Firma zmniejszyła już emisję gazów cieplarnianych (w zakresach 1 i 2) o 68% w stosunku do poziomu wyjściowego z 2015 r., jednocześnie zwiększając całkowite przychody o 85% w tym samym okresie. Do 2026 r. spółka osiągnie zerową emisję dwutlenku węgla w zakresach 1 i 2, a do 2030 r. zmniejszy o połowę emisję w zakresie 3, osiągając zerową emisję netto najpóźniej do 2045 r.

W. Brytania/ AstraZeneca wycofuje szczepionkę przeciw Covid-19

AstraZeneca przeznacza corocznie około 25% swoich globalnych przychodów na opracowywanie nowych technologii, badania i rozwój. Koszt stworzenia nowego leku to około 2,6 miliarda dolarów, a sam proces badawczy zajmuje sześć do dziesięciu lat – mówi Wiktor Janicki, prezes zarządu AstraZeneca Pharma Poland.

AstraZeneca: zakup biotechnologicznych spółek Gracell Biotechnologies Inc. oraz Icosavax 
AstraZeneca: zakup biotechnologicznych spółek Gracell Biotechnologies Inc. oraz Icosavax 

Znaczące inwestycje, kompetentna kadra oraz skupienie się na innowacyjnych terapiach lekowych pozwalają firmie AstraZeneca współtworzyć przyszłość polskiego systemu ochrony zdrowia. Mamy ambicje poprawiać życie polskich pacjentów, wspierając dostęp do profilaktyki zdrowotnej i wczesnej diagnostyki, rozwijając badania kliniczne. W okresie 2020-2023 r. nakłady na działalność badawczo-rozwojową w Polsce przekroczyły 1,5 mld złotych. Obecnie globalnie prowadzone są 182 projekty badawcze, na różnych etapach zaawansowania. Część z tych projektów zarządzana jest z Polski. To wyjątkowa szansa dla polskich pacjentów i polskiej nauki, a efekty tej pracy zobaczymy za kilka lat – dodaje W. Janicki.

O AstraZeneca Pharma Poland:

AstraZeneca to innowacyjna firma biofarmaceutyczna o korzeniach brytyjsko-szwedzkich, znajdująca się w czołówce największych i najbardziej innowacyjnych firm tego sektora na świecie. Z myślą o pacjentach w AstraZeneca opracowywane są i wytwarzane nowoczesne leki pomagające zwalczać choroby, które stanowią największe wyzwania współczesnej medycyny.

W Polsce AstraZeneca zatrudnia około 3 000 osób, z czego ponad 1 500 zajmuje się kluczowymi procesami badawczo-rozwojowymi w skali światowej. Od 2020 roku AstraZeneca posiada status Centrum Badawczo-Rozwojowego nadawany przez Ministra Rozwoju, potwierdzając tym samym rolę lidera w polskim ekosystemie innowacji.  

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHisense zdobywa nagrody Red Dot Award 2024 i iF Design Award 2024 za pilota ERF6A66 Solar
Następny artykułNiósł na sobie ciężar polskiej siatkówki, teraz wraca! Transferowa bomba w PlusLidze