Asseco Resovia wykorzystała problemy Aluronu CMC Warty Zawiercie. Goście podjęli walkę mimo braku kilku ważnych zawodników, ale osłabienia okazały się zbyt duże. Zespół z Podkarpacia wygrał we własnej hali 3:1 i wywalczył awans do półfinału siatkarskiego Pucharu Polski.

Resovia w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań, ale zachowuje szanse na Puchar Polski. W turnieju finałowym zagra po sześciu latach przerwy. Zawiercianie podeszli do spotkania ambitnie, wystarczyło to jednak tylko do wygrania jednego seta.

Zadanie mieli trudne, bo na rozegraniu ponownie grać musiał Uros Kovacević, nominalny przyjmujący i największa gwiazda drużyny. W środę do występu nadal gotowi nie byli bowiem kontuzjowani Miguel Tavares i Maximiliano Cavanna, czyli podstawowi rozgrywający. Co prawda Aluron sprowadził w ich zastępstwie Krzysztofa Bieńkowskiego, ale 26-letni siatkarz od trzech miesięcy nie trenował z żadną drużyną. Jakby tego było mało, z powodu infekcji do Rzeszowa nie przyjechał Dawid Konarski. Mimo to Resovia nia przystała na prośbę rywali o przełożenie meczu.