Assassin’s Creed to bez wątpienia jedna z największych i jednocześnie najgłośniejszych serii, jakie cały czas rozwijane są w branży gier wideo. Wszystko zaczęło się od małej historii o Altairze, a dziś rozrosło się do niebagatelnych rozmiarów, które rozmachem i zawiłością uniwersum ciężko porównać do czegokolwiek innego w dziedzinie będącej hobby graczy. Każda kolejna odsłona to od lat wielkie święto graczy.
A „nowa trylogia” przyniosła skuteczne odświeżenie schematu całości. Najpierw Egipt, potem antyczna Grecja i w końcu, kilka miesięcy temu, IX-wieczna Anglia. Można odnieść wrażenie, że w ciągu dwunastu pełnoprawnych odsłon byliśmy już wszędzie i zwiedziliśmy każdy zakątek historii. Jednak nic bardziej mylnego. Przed nami wciąż wiele do eksploracji i mnóstwo ważnych okresów historycznych, które warto poznać.
Przedstawię więc dziś kilka propozycji okresów historycznych oraz miejsc, w których mogłaby mieć miejsce kontynuacja. Oczywiście tych jest znacznie więcej, niż w poniższym zestawieniu, więc jeśli macie swój wymarzony pomysł, na którego realizację wciąż czekacie, koniecznie dajcie znać w komentarzach! Jestem przekonany, że opcji jest całe mnóstwo. Tymczasem, przejdźmy do rzeczy!
Anglia za panowania królowej Elżbiety I (1533-1603)
Okres za panowania Elżbiety I usłany był licznymi konfliktami (wewnętrznymi oraz zewnętrznymi), a także masą spisków. Wątek Elżbiety II doskonale pokazuje serial „The Crown”, ale lata 1533-1603 wciąż skrywają wiele sekretów, które zdają się wręcz naturalnym polem dla skrytobójców. Jestem przekonany, że utalentowani twórcy z Ubisoftu wiedzieliby, co zrobić z tym klimatem. Dostaliśmy już przecież Anglię wiktoriańską, więc może pora na tę elżbietańską?
Japonia w Okresie Edo (1600-1868)
Tak, wiem – dla wielu osób Ghost of Tsushima zaspokoił chęć sprawdzenia Assassin’s Creed w tym rejonie. I o ile uwielbiam ten tytuł, o tyle jestem przekonany, że historia samej Japonii była tak różnorodna, że można by na jej podstawie stworzyć całą oddzielną serię gier! Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni zawsze mieli w sobie ogromne pokłady filmowego wręcz heroizmu. Chciałbym zobaczyć „ojczyznę samurajów” konkretnie w okresie Edo, albowiem ówczesna izolacja sprawiała, że działo się naprawdę sporo wewnątrz.
Europa w trakcie Czarnej Śmierci (1347-1351)
Choć całość miała miejsce około 650 lat temu, to pandemia dżumy zdaje się z dzisiejszego punktu widzenia tematem niezwykle bliskim nam samym (przez wzgląd na obecną sytuację). Bardzo chciałbym jednak zobaczyć, w jaki sposób Ubisoft wykreowałby tę brudną Europę, pogrążoną w strachu podczas walki z niewidzialnym i niezwykle zabójczym wrogiem. Przyznam, że pomysł ten znalazłem na jednym z forów jakiś czas temu i nazwa zaprezentowana przez twórcę była bardzo chwytliwa – Assassin’s Creed: Black Plague!
Wojny Napoleońskie (1799-1815)
Nie trzeba być asem w dziedzinie historii, aby kojarzyć Napoleona Bonaparte i mniej więcej orientować się w tym, jak znakomitym przywódcą był oraz ile zrobił dla swojego kraju – głównie pod kątem przeróżnych bojów z innymi nacjami. Okres ten był wyjątkowo ciekawy i ciągnął za sobą wiele konsekwencji, a gry bardzo mocno go omijają. Właściwie prócz Napoleon: Total War, nie kojarzę żadnego głośnego tytułu… Cóż, może Ubisoft zdecyduje się to zmienić? Szczerze na to liczę.
I Wojna Światowa (1914-1918)
Tu chyba nie trzeba nic dodawać? Jedyną odsłoną, która działa się w historii bliższej nam, było Assassin’s Creed Chronicles: Russia – choć daleko jej do pełnoprawnej części. Mam jednak pewność, że I Wojna Światowa to wciąż temat, który warto eksplorować w grach. I jestem niezwykle ciekaw, w jaki sposób Ubisoft podszedłby do tego typu zagadnienia… Walki na froncie, czy może intrygi wewnątrz konkretnych państw? Jedno jest pewne – byłoby ciekawie!
Ameryka w trakcie Wojny Secesyjnej (1861-1865)
Jeśli raz jeszcze Ubisoft zechce nas wrzucić na kontynent za oceanem, to bardzo chciałbym, aby był to okres Wojny Secesyjnej. Czas ten był niezwykle znaczący dla obecnej sytuacji Stanów Zjednoczonych i zapisał się wielkimi literami w historii tamtejszych terenów. Konflikt sam w sobie był niezwykle ciekawy i nawet jeśli twórcy nie zdecydują się, aby rzucić nas w tak „świeżą” historię, polecam poczytać sobie o rzeczonych działaniach na własną rękę – niekiedy można odnieść wrażenie, iż ma się do czynienia z filmowym scenariuszem.
Imperium Azteków (XV wiek)
Plemiona azteckie to niezwykle interesująca grupa, która słynęła z masy makabrycznych działań i bardzo kontrowersyjnej wiary w swoich bożków. Liczne wojny oraz ogrom niepotwierdzonych informacji na ich temat sprawiają, że mógłby to być niebywale interesujący okres do eksploracji. Sam chętnie poznałbym bliżej tamtejszą kulturę oraz pozwiedzał tereny dawnego Meksyku – czuję, że byłby to strzał w dziesiątkę.
Chiny za panowania Dynastii Ming (1368-1644)
Okres panowania Dynastii Ming w Chinach to niezwykle interesujący czas, w którym tamtejsi mieszkańcy nie mieli nawet chwili wytchnienia. Nastąpiła wtedy konsolidacja cesarstwa oraz znaczna ekspansja terytorialna. Jak jednak wiadomo, nie można tego uczynić tak po prostu. Liczne wyprawy odbiły się na kryzysie gospodarczym oraz intrygach na szczycie. To również okres w historii, gdzie przez ciągłe najazdy ludów stepowych, odbudowano Mur Chiński.
Australia (XVII wiek)
Historia Australii na pierwszy rzut oka wydaje się nieciekawa, ale może być to świetną alternatywą dla kolejnej odsłony osadzonej w Ameryce. Wielu ludzi zabiega o stworzenie czegoś w klimatach Dzikiego Zachodu (takiego Red Dead Redemption od Ubisoftu), ale ile można eksplorować tamtejsze tereny? Australia, ze swoimi stepami oraz masą ciekawych roślin i zwierząt, zdaje się idealnym zamiennikiem!
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS