AS Roma pokonała Torino 3-1 w meczu 12. kolejki Serie A. W drużynie gości cały mecz rozegrał Karol Linetty.

12. kolejka Włochy – Serie A
2020-12-17 20:45 | Stadion: Stadio Olimpico | Arbiter: Rosario Abisso

Spotkanie fatalnie ułożyło się dla przyjezdnych. Jeszcze przed upływem kwadransa z boiska wyleciał Wilfried Singo. Pierwszą żółtą kartkę zobaczył w siódmej, a drugą w 14. minucie i osłabił zespół.

Roma szybko wykorzystała grę w przewadze. W 27. wyszła na prowadzenie po trafieniu Henricha Mchitarjana. Po zamieszaniu w polu karnym Ormianin uderzył mocno pod poprzeczkę.

W 43. minucie Jordan Veretout podwyższył prowadzenie. W polu karnym faulowany był Edin Dżeko, a Francuz pewnie wykorzystał “jedenastkę”.

W drugiej połowie Roma kontrolowała wynik. Torino jednak zdołało stworzyć kilka dobrych sytuacji. Tak było m.in. w 64. minucie, gdy Simone Edera trafił w poprzeczkę.

Chwilę później było już 3-0. Po ładnej zespołowej akcji Lorenzo Pellegrini uderzył mocno w “okienko”, nie dając szans bramkarzowi.

Graczy z Turynu stać było tylko na wyrównujące trafienie. W 73. minucie strzał z dystansu Andrei Belottiego obronił Pau Lopez, ale przy dobitce był bezradny.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych – kliknij

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, … czytaj dalej