Artykuł automatycznie przetłumaczony z Google News

Aryna Sabalenka z Białorusi odniosła zwycięstwo nad Czechosłowaczką Barborą Krejcikovą w ćwierćfinale US Open. Sabalenka pokonała Krejcikovą 6:1, 6:4, zapewniając sobie miejsce w półfinale turnieju.

W pierwszym secie Sabalenka rozpoczęła bardzo szybko i zdobyła sześć gier z rzędu, nadając ton całemu setowi. W drugim secie Krejcikova próbowała jeszcze odrobić straty i zwiększyć presję, ale Sabalenka była zbyt mocna, dominując obustronnym backhandem.

Po meczu Sabalenka wyznała, że czuje się dobrze na korcie i że jest zadowolona ze swojej gry, ale że wie, że musi dalej pracować, aby osiągnąć szczyty w swojej karierze.

W innych wiadomościach z US Open, Bianca Andreescu z Kanady opuściła kort ze łzami w oczach po przegranej w trzeciej rundzie z Szwajcarką Bellą Bencic. Mecz został przerwany podczas drugiego seta z powodu odwrotu pogody, co spowodowało, że zawodniczki musiały kontynuować grę następnego dnia rano.

Po wznowieniu gry, Bencic zdołała wyjść na prowadzenie i doprowadzić do zwycięstwa, kończąc nadzieje Andreescu na zdobycie kolejnego tytułu w US Open.

Po meczu Andreescu wyznała, że była bardzo rozczarowana swoją grą i porażką, ale że musi wziąć to do siebie i pracować ciężko, aby wrócić silniejszą na kolejne turnieje.

Te wydarzenia pokazują, jak trudno jest osiągać sukcesy w profesjonalnym tenisie, a także jak emocjonalne i stresujące mogą być zawody. Zarówno Sabalenka, jak i Andreescu mają talent i umiejętności, ale ich droga na szczyt wymaga ciężkiej pracy i poświęcenia.