A A+ A++

Muzeum Borów Tucholskich serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy tkaniny artystycznej „Węzełki i sploty” Jolanty Surmy. Wernisaż odbędzie się w piątek (21.02) o godz. 17.00 w sali wystaw czasowych Muzeum Borów Tucholskich.

Otwarcie wystawy poprzedzą warsztaty wyplatania kwiatów ze sznurka sizalowego, które poprowadzi artystka od godziny 14.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy w Muzeum Borów Tucholskich (Tuchola, ul. Podgórna 3) oraz pod nr tel. 52 334 21 89.

Jolanta Surma, złotowianka, artysta plastyk i mistrz tkactwa artystycznego, absolwentka Studium Reklamy w Pile i Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej k/Sanoka, członek Stowarzyszenia Plastyków „AZYL” w Pile (poprzednio PSPN) od czerwca 1983 roku, prezes i założycielka Klubu Artystów „Pasja” w Złotowie, członek Związku Plastyków Artystów Rzeczypospolitej Polskiej, instruktor rękodzieła artystycznego w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej, inicjatorka wielu przedsięwzięć artystycznych, projektów oraz warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tworzy prace z dziedziny tkaniny artystycznej, makramy. Inspiracje do tworzenia swoich prac czerpie z natury, z dzieł sztuki, z otoczenia.

Prace artystki zadziwiają oryginalnością i precyzją splotów. Są to obrazy sznurkiem malowane, pełne ekspresji, barwy, duchowych odczuć i przemyśleń. Tworzone przez nią dzieła upiększają otoczenie i wzbogacają doznania estetyczne.

Makramy jej autorstwa zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Wystawiała swoje prace w wielu miastach w kraju, a także w Sofii, Berlinie i w Londynie. Jej prace zdobią ściany domów w Polsce, Niemczech, Francji, Grecji, USA, Australii i innych krajów całego świata. Stały się także ciekawym elementem scenograficznym filmu „Mroczne cienie” (reż. Tim Burton) i „zagrały” w scenie z Johnnym Deepem i Michele Pfeifer. Do scenografii filmu Jolanta wykonała ponad 20 prac. W 2013 roku w Galerii „Labirynt w Pile oraz w Muzeum Ziemi Złotowskiej obchodziła swój jubileusz – 30 lecie pracy twórczej.

Komentarze

comments

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo w 2019 roku zrobiła jasielska Policja
Następny artykułPowiat Wadowice: Informacja w sprawie dyżurów aptek na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska