W zeszłym sezonie Spezia uniknęła degradacji, ale miała zaledwie sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Rozgrywki 2022/23 też zapowiadają się niezbyt kolorowo. Spezia wygrała zaledwie dwa z 13 meczów Serie A. Właśnie trwa 14. kolejka, w której Spezia zmierzyła się z Udinese, które w tym sezonie jest pozytywnym zaskoczeniem.

Po pierwszej połowie był remis 1:1. A wynik meczu otworzył Arkadiusz Reca w 33. minucie. Dla Polaka to pierwsza bramka w lidze włoskiej od marca 2021 roku, gdy występował na wypożyczeniu w Crotone.

Przed końcem pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Sandi Lovric. Później nie padł już żaden gol. Ale to nie znaczy, że nic się nie działo. Tym bardziej z perspektywy polskiego kibica.

W 75. minucie Reca pokazał trenerowi gest kołowrotka. Najprawdopodobniej chodzi o uraz mięśnia dwugłowego. Polak leżał twarzą do murawy, był zdruzgotany. I jak schodził z boiska, to kopał leżące po drodze butelki. Zastąpił go Mikael Egill Ellertsson.

– Ale smutne obrazki, katastrofa polskiego zawodnika. A tak dobrze wyglądał – mówił Tomasz Zieliński, komentator Eleven.

Arkadiusz Reca schodzi z boiska screen Eleven Sports

Reca walczy o wyjazd na mundial

Już w czwartek 10 listopada Czesław Michniewicz wybierze ostateczną kadrę na mundial. Wśród 47 nazwisk znalazł się właśnie Reca. Ale czy były gracz Wisły Płock znajdzie się także w samolocie do Kataru?

Michniewicz zabierze na MŚ dwóch lewych wahadłowych. Pierwszym wyborem jest Nicola Zalewski z Romy. Prawdopodobnie jego zmiennikiem będzie ktoś z trójki: Tymoteusz Puchacz (Union Berlin), Michał Karbownik (Fortuna) i Reca. Jeszcze do niedawna faworytem z tego grona wydawał się Karbownik, ale może gol Recy nieco zmienił sytuację. Tym bardziej, że tydzień temu zanotował asystę w przegranym meczu z Milanem. Dość przypadkową asystę, ale pierwszą w tym sezonie.

Jednak reakcja Recy po zejściu z boiska w meczu z Udinese (1:1) sugeruje, że on sam wie, że uraz pewnie go wykluczy z mistrzostw. Najprawdopodobniej w środę piłkarz przejdzie badanie USG i poznamy oficjalną diagnozę.