Arkadiusz Milik podniósł się z ławki rezerwowych w 78. minucie, a jego Olympique Marsylia tylko zremisował 1:1 z ES Troyes AC. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 90. minucie.

Rafał Szymański

Getty Images
/ Jonathan Moscrop
/ Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Gospodarze mogli otworzyć wynik w 12. minucie tej rywalizacji. Florian Tardieu ustawił sobie piłkę przed polem karnym i bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego. Pau Lopez pewnie chwycił piłkę.

Później bliski szczęścia był Yoann Salmier. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego środkowy obrońca oddał strzał głową, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

ES Troyes AC miało więcej sytuacji w pierwszej połowie, ale to gości otworzyli wynik. W 25. minucie Mama Balde sfaulował w polu karnym Matteo Guendouziego, a Francois Letexier bez zawahania wskazał na 11. metr.

Egzekucję wykonał Dimitri Payet. Kapitan “OM” mocno uderzył pod poprzeczkę i dał prowadzenie przyjezdnym. To było jego dziewiąte trafienie w trwających rozgrywkach.

Przed przerwą świetną okazję zmarnował Mama Balde. Napastnik wbiegł w pole karne i trafił prosto w bramkarza Olympique.

Miejscowi naciskali rywali po zmianie stron. W 56. minucie Florian Tardieu dogrywał z rzutu wolnego do Ike Ugbo, który oddał strzał głową i nie trafił w światło bramki.

Lopez był bezbłędny w niedzielnym meczu. Hiszpan w 63. minucie popisał się kapitalną paradą po uderzeniu z dystansu Rominique Kouame. Wcześniej Balde został złapany na spalonym.

W 78. minucie Jorge Sampaoli dał szansę Arkadiuszowi Milikowi. Polski napastnik zastąpił Payeta, lecz nie zdołał zaznaczyć swojej obecności na murawie.

Miejscowi zdołali wyrównać w samej końcówce. W ostatniej minucie regulaminowego Youssouf Kone znakomicie dograł do Yoanna Touzghara, który z niewielkiej odległości wbił piłkę do bramki. Tym razem Lopez nie miał żadnych szans.

Po remisie 1:1 Olympique jest wiceliderem tabeli Ligue 1 i traci 15 oczek do prowadzącego PSG. ES Troyes AC plasuje się na 17. pozycji.

ES Troyes AC – Olympique Marsylia 1:1 (0:1)
0:1 – Dimitri Payet (k.) 29′
1:1 – Yoann Touzghar 90′

Składy:

Troyes: Gauthier Gallon – Yoann Salmier, Adil Rami, Erik Palmer-Brown (77′ Gulian Biancone), Issa Kabore, Florian Tardieu, Rominique Kouame (90+2′ Xavier Chavalerin), Abdu Conte (58′ Youssouf Kone), Tristan Dingome, Ike Ugbo (58′ Lebo Mothiba), Mama Balde (77′ Yoann Touzghar).

Olympique: Pau Lopez – Valentin Rongier (56′ Pol Lirola), William Saliba, Duje Caleta-Car, Luan Peres (87′ Sead Kolasinac), Boubacar Kamara, Matteo Guendouzi, Gerson, Dimitri Payet (78′ Arkadiusz Milik), Cengiz Under (86′ Pape Gueye), Bamba Dieng (57′ Luis Henrique).

Żółte kartki: Balde, Tardieu, Rami, Conte, Biancone (Troyes) – Rongier, Payet, Lopez (Olympique).

Sędzia: Francois Letexier.