W niedzielę, 22 października katowicki basen w Burowcu stał się centrum zmagań pływackich dla dzieci i młodzieży. Zawodnicy mieli okazję rywalizować i promować zdrowy styl życia podczas Otwartych Mistrzostw Katowic w Pływaniu, a wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Zmagania pływackie w Katowicach

Mistrzostwa były otwarte dla zawodników urodzonych w roku 2007 i młodszych, którzy zostali zgłoszeni przez swoje kluby. Każdy uczestnik miał możliwość startu w maksymalnie trzech konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. Klub mógł wystawić jedną sztafetę dziewcząt i jedną chłopców, przy czym łączny wiek zawodników w sztafecie nie mógł przekroczyć 85 lat. Techniczne parametry basenu zapewniały odpowiednie warunki do przeprowadzenia takiego wydarzenia. Pomiar czasu odbywał się automatycznie, z wynikami prezentowanymi na telebimie. Wszystkie zawody były zgodne z przepisami Polskiego Związku Pływackiego i odbywały się w serii na czas. Wyniki były na bieżąco udostępniane na stronie internetowej livetiming.pl oraz w aplikacji SplashMe.

– Rola gospodarza tak ważnego wydarzenia to dla naszych basenów i całego zespołu ogromna radość i powód do dumy. To nie tylko święto sportu, ale także okazja do wspierania młodych talentów oraz promowania ruchu i aktywności wśród młodych ludzi. Widząc tę pasję i determinację młodych pływaków, jesteśmy przekonani, że przyszłość polskiego pływania jest naprawdę obiecująca. Cieszymy się, że możemy być częścią tej historii i  procesu rozwoju sportowych pasji wśród młodego pokolenia – mówi dyrektor Katowickich Basenów, Tomasz Szpyrka.

Warto podkreślić, że organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody dla uczestników. Zwycięzcy w każdej konkurencji otrzymywali medale i dyplomy, a sztafety dziewcząt i chłopców, które zajęły pierwsze trzy miejsca, mogły cieszyć się dodatkowo pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez firmę 3Waters.

Podsumowanie katowickich zawodów

Wyniki sztafet chłopców: 1. miejsce zdobył zespół MKS Pałac Młodzieży Katowice, uzyskując czas 2:55.57, 2. miejsce zdobył zespół MKS MOS Katowice, uzyskując czas 2:57.40. Na trzecim miejscu uplasował się zespół UKP Ruda Śląska z wynikiem 3:15.02. Wyniki  sztafet dziewczyn: 1. miejsce zdobyła grupa reprezentująca UKS Wodnik Siemianowice Śląskie, kończąc z wynikiem 3:06.91, 2. miejsce zdobył zespół dziewczyn KS Marbi-Sport Żywiec z wynikiem 3:09.04, 3. miejsce zdobyła sztafeta KP Sukces Chorzów z wynikiem 3:14.00.

Najlepsi zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych mieli także szansę zdobyć statuetki oraz kupony zakupowe o wartości 150 zł. Dodatkowo przewidziane były nagrody pieniężne według punktacji Rudolpha / FINA w kategorii 16 lat i młodsi. W klasyfikacji generalnej wśród chłopców, najlepsi okazali się: od pierwszego miejsca Ficek Miłosz, Macuda Paweł i Borgel Maksymilian. Wśród dziewczyn pierwsze trzy miejsca należą kolejno do: Resiuła Weronika, Bartniczak Julia i Górny Weronika.