A A+ A++

W muzeum zostało zgromadzonych 1 500 eksponatów z ponad 50 browarów, które funkcjonowały na Ziemi Lubuskiej w XIX i XX w. Obecnie na przemysłową skalę działa już jedynie Browar Witnica.

 

Wśród muzealnych eksponatów są: butelki, szklanki, kufle, skrzynki, beczki, kapsle i porcelanki, etykiety, podkładki pod piwo, zdjęcia, dokumenty, a także narzędzia i urządzenia wykorzystywane do produkcji piwa.

Advertisement

„Podróż szlakiem piwowarskich ciekawostek ułatwia winda, która łączy wszystkie kondygnacje słodowni. Zwiedzenie całej ekspozycji w towarzystwie przewodnika zajmie około dwóch godzin” – poinformował Błażej Szmek z Browaru Witnica SA.

 

Muzeum jest prowadzone przez członków Lubuskiego Stowarzyszenia Miłośników Browarnictwa, które otrzymało budynek w użyczenie od Browaru Witnica.

 

Stowarzyszenie uzyskało 3 mln zł dofinansowania z urzędu marszałkowskiego na realizację projektu pn. “Stara Słodownia – Skarbnicą Wiedzy, Smaków i Zapachów”, co umożliwiło wykonanie niezbędnych prac renowacyjno-remontowych i przystosowanie pomieszczeń starej słodowni do funkcji sal muzealnych.

Advertisement

 

Otwarcie Lubuskiego Muzeum Browarnictwa miało miejsce w sobotę o godz. 16. Samo muzeum pracę w normalnym trybie rozpocznie 16 maja.(PAP)

 

Autor: Marcin Rynkiewicz

Advertisement

mmd/ mok/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSky Princess przypłynął. To najdłuższy wycieczkowiec, jaki gościł w gdyńskim porcie
Następny artykułAutorka książek dla dzieci odwiedziła Korsze