A A+ A++

Wrocławski deweloper Archicom rozpoczyna pracę w nowoczesnym biurowcu w centrum Wrocławia – City One. Zmiana siedziby to kolejny krok w rozwoju firmy. Po 25 latach funkcjonowania w zabytkowej willi Pfluga przy ul. Liskego Archicom przeprowadził się do zaprojektowanego i zrealizowanego przez siebie biurowca.

Autor: housemarket.pl 04 czerwca 2020 10:31

Projekt nowego biura Archicomu jest odpowiedzią na specyfikę złożonego procesu deweloperskiego. Wypracowany układ funkcjonalny wspiera organizację pracy firmy od kreowania produktu po obsługę klientów. Zastosowane rozwiązania projektowe mają zwiększać efektywność i komfort działań poszczególnych zespołów, a także zapewniać jeszcze wyższą jakość obsługi klientów oraz współpracy z partnerami. 

– Blisko 35 lat temu debiutowaliśmy na rynku jako małe biuro projektowe. Dzięki determinacji, dobremu pomysłowi na biznes i odrobinie szczęścia pokonaliśmy długą drogę. Jestem przekonana, że nowa siedziba będzie kolejnym elementem wspierającym dalszy rozwój Archicomu. Nie udałoby nam się tego wszystkiego osiągnąć, gdyby nie ludzie. Dlatego w nowym biurze mocno stawiamy na rozwiązania ułatwiające pracę w interdyscyplinarnych zespołach, tym samym wspierając budowanie kultury organizacyjnej opartej na wymianie wiedzy oraz budowaniu więzi i integracji pracowników. Dla mnie jako architekta projektowanie przestrzeni dla mojego zespołu było zarówno dużą przyjemnością, jak i wyzwaniem – podkreśla Dorota Jarodzka-Śródka prezes Archicom SA, architekt, współzałożycielka firmy.

Do prac nad nową koncepcją nowego biura SRDK Archicom Studio Śródka podeszło kreatywnie
i jednocześnie bardzo metodologicznie. Pierwszym etapem były badania całej organizacji, seria warsztatów i wywiadów z pracownikami przeprowadzone przez ekspertów z firmy Workplace, studia projektowego specjalizującego się w analizie i projektowaniu środowisk pracy. Raport z badań zarysował całościowy obraz działalności firmy oraz wskazał szereg wyzwań, z którymi powinien zmierzyć się Archicom.

– Kształtowanie przestrzeni pracy dla architektów było dla nas jednym z ciekawszych wyzwań projektowo-badawczych. Od początku nasza współpraca z Archicomem była oparta na zaufaniu
i wymianie wiedzy. Mieliśmy wspólny cel – zaprojektować wyjątkowe biuro, umożliwiające rozwój firmy i oddające jej tożsamość. W procesie badawczym wzięliśmy pod lupę trzy kluczowe obszary: funkcjonalność przestrzeni, specyfikę pracy i kulturę organizacyjną. Na bazie wniosków zaproponowaliśmy koncepcję przestrzenną, która łączy różnorodne potrzeby pracowników i ich projektowy charakter pracy. Nowy dom Archicomu to wspólny sukces, który umożliwił transformację kultury organizacyjnej i modelu pracy – opowiada Katarzyna Gajewska-Kulma, starszy architekt, zarządzająca działem strategii środowiska pracy w Workplace.

Archicom, który od zawsze stawiał na nowe technologie, również w obrębie nowego biura zapewnił przestrzeń dla innowacji i popularyzacji nowych narzędzi. Zaplanowany dla pracowników Techkiosk będzie przestrzenią do prezentacji najnowszych rozwiązań wykorzystywanych w procesie projektowym oraz obsługi klientów. Poprzez nieustanne testowanie i dzielenie się wiedzą projektanci, inżynierowie i kreatywne obszary firmy będą dążyć do wyboru najlepiej dopasowanych do potrzeb klientów i biznesu rozwiązań. W ramach nowej przestrzeni biurowej Archicom zaplanował również przestrzenie wspierające pracę studia projektowego, takie jak wzorcownia oraz ploterownia. 

Biurowiec City One jako jedyny na Dolnym Śląsku posiada najnowszej generacji certyfikat LEED GOLD v.4, stanowiąc tym samym 75 proc. rynku certyfikowanych budynków biurowych w Polsce.

Sam budynek poprzez zastosowanie wyselekcjonowanych rozwiązań materiałowych na dachu czy też na elewacji redukuje efekt „wyspy ciepła”, korzystnie wpływając na klimat w mieście i ograniczając emisję dwutlenku węgla, którego neutralizacja wymagałaby 80 tysięcy drzew. Dość nietypowym rozwiązaniem dla tej kategorii obiektów są otwierane okna, dzięki którym użytkownicy mogą korzystać z najbardziej naturalnej formy wentylacji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMatury 2020 – bez egzaminów ustnych, ale nie dla wszystkich
Następny artykułOstatnie pożegnanie doktora Jerzego Łączyńskiego