W systemie e-Toll na 10 stycznia, było zarejestrowanych ponad 1 620 tys. pojazdów, w tym pojazdów ciężkich, mających powyżej 3,5 tony dmc, było ponad 1 320 tys. – Stanowią one 81 proc. użytkowników systemu. Zarejestrowanych samochodów osobowych to ponad 300 tys., to jest 19 proc. – powiedziała szefowa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Magdalena Rzeczkowska.
Liczba zarejestrowanych kont w systemie e-Toll przekroczyła 643 tys., pobrano też ponad 976 tys. aplikacji, a liczba osób korzystających z urządzeń pokładowych typu OBU/ZSL to ponad 732 tys.
Uruchomienie e-Toll zachęciło do instalacji także innych aplikacji, w tym Autopay, który 10 stycznia przekroczył milion użytkowników. Na niektórych odcinkach autostrad Autopay odpowiada już za 20-25 proc. wszystkich transakcji.
Aplikacja wykorzystywana jest także przez użytkowników ciężkiego taboru. – Pojazdy o masie całkowitej powyżej 3,5 tony stanowią około 5 proc. wszystkich zarejestrowanych samochodów w systemie Autopay, ale odpowiadają za niemal 20 proc. wszystkich transakcji realizowanych za pomocą tej aplikacji – porównuje członek zarządu Autopay Mobility Miłosz Kurzawski.
Pobór opłat stał się ważną częścią usług nadzoru flot. – Połowa aktywacji naszego monitoringu korzysta z e-Toll – szacuje manager produktu Tekom Telekomunikacja Karol Kobyłecki.
Ocenia, że system e-Toll działa, jedynie pojawiają się czasem kłopoty z łącznością i wymianą danych pomiędzy GITD i KAS. e-Toll jest od 1 października jedynym na drogach GDDKiA systemem poboru myta.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS