Chatbot od OpenAI, czyli znany niemalże każdemu ChatGPT, dostępny jest dla wszystkich użytkowników z poziomu przeglądarki internetowej. Nie brakuje również aplikacji na systemy iOS i Android, a od niedawna także na macOS. W drugiej połowie października 2024 roku część użytkowników, którzy korzystają z urządzeń z systemem Windows, mogła zapoznać się z wersją testową omawianej aplikacji. OpenAI właśnie udostępniło ją za darmo dla wszystkich.
Aplikacja ChatGPT na systemy Windows 10 i 11 jest już oficjalnie dostępna do pobrania dla wszystkich użytkowników. Nie musimy więc opłacać żadnego abonamentu, aby skorzystać z pełnej funkcjonalności.
Aplikacja ChatGPT nareszcie trafia do systemu Windows. Jednak początkowo nie wszyscy z niej skorzystają
Mimo że OpenAI blisko współpracuje z firmą Microsoft, to aplikacja ChatGPT wkroczyła do ekosystemu Windows w ostatniej kolejności. Każda osoba może ją już bezpłatnie pobrać z Microsoft Store pod tym adresem. Wymaganiem, co do systemu operacyjnego, jest Windows 10 przynajmniej w wersji 17763.0. Po zainstalowaniu aplikacji będziemy mogli ją wywołać przez dedykowany skrót (Alt + Spacja), a także skorzystać z funkcji głosowych (płynne rozmowy w czasie rzeczywistym – istnieją limity w kwestii ilości darmowych użyć). Oczywiście do naszej dyspozycji pozostają wszystkie inne opcje, które dostępne są na platformie internetowej.
ChatGPT pozwoli każdemu generować obrazy za darmo. Użytkownicy spotkają się jednak ze sporymi limitami
Do tych ostatnich można zaliczyć generowanie obrazów, załączanie plików z komputera, czy też tworzenie wykresów. ChatGPT umożliwi nam również generowanie kodu w różnych językach programowania. Możliwości jest więc całkiem sporo, ale nadal należy mieć na uwadze, że żaden chatbot nie zapewni nam wiarygodnych odpowiedzi w 100%. Mimo że rozwiązanie od OpenAI radzi sobie na tym polu coraz lepiej, to nadal cierpi na halucynacje (przedstawianie fałszywych informacji jako prawdziwe). Pamiętajmy więc, żeby w ważnych kwestiach zawsze dodatkowo weryfikować odpowiedź, jaką otrzymaliśmy.
Źródło: OpenAI, fot. mobilna Unsplash (Mariia Shalabaieva)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS