A A+ A++

W związku z nasilającymi się w ostatnim czasie aktami agresji i hejtu wobec funkcjonariuszy publicznych wykonujących swoje obowiązki służbowe, Komenda Główna Policji oraz Krajowa Rada Komornicza apelują o zaprzestanie mowy nienawiści i aktów agresji wobec komorników wykonujących wyroki sądowe i decyzje administracyjne oraz asystujących im policjantów.

Komornicy i asystujący im policjanci, wykonując swoje obowiązki, stają na straży prawnie chronionych interesów wierzycieli i ich najbliższych. Ich działania są podejmowane w granicach prawa i w celu jego respektowania.

Za działaniami funkcjonariuszy publicznych stoją zawsze konkretne osoby (wierzyciele) i ich krzywda, która została potwierdzona przez wyroki niezawisłych sądów.

22 marca 2023 roku w Brzegu, doszło do kolejnego aktu agresji na funkcjonariuszy publicznych w związku z podejmowaniem przez nich czynności, który mógł skończyć się tragicznie. Podczas czynności egzekucyjnych doszło do wybuchu, w wyniku którego rannych zostało 7 osób w tym komornik, asesor i funkcjonariusze policji.

Nasilenie się aktów agresji jest tym bardziej niepokojące, iż nie tak dawno agresja fizyczna wobec komornika zakończyła się w najgorszy możliwy sposób – śmiercią komornika sądowego.

Sytuacje te budzą poważne zaniepokojenie Policji i komorników sądowych w związku z realnym zagrożeniem bezpieczeństwa ich samych i ich najbliższych.

Komenda Główna Policji we współpracy z Krajową Radą Komorniczą zorganizuje w najbliższym czasie konferencję prasową, na której przedstawiona zostanie skala tego zjawiska i jego społeczne konsekwencje.

Źródło informacji: Krajowa Rada Komornicza

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWatykan: stan papieża się poprawia
Następny artykułBumech chce wypłacić dywidendę za '22; znakiem zapytania podatek od nadmiarowych zysków