A A+ A++

Wady zgryzu dotykają większości osób – choć najczęściej nie przeszkadzają w codziennym życiu, zaburzają estetykę uśmiechu i mogą powodować kompleksy. Najlepszym sposobem ich leczenia jest aparat na zęby – jakie ceny tego rozwiązania obowiązują w Warszawie?

Aparat na zęby – dostępne rodzaje

Wady zgryzu mogą mieć różny wymiar i stopień zaawansowania. Choć ich leczenie w większości przypadków nie jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania zgryzu, wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie ze względów estetycznych. Pełne wyleczenie wad zgryzu jest bowiem możliwe – najczęściej wykorzystuje się w tym celu aparat na zęby cena Warszawa. Dostępnych mamy wiele rodzajów aparatów ortodontycznych – do najczęściej wykorzystywanych należą:

– metalowy aparat na zęby – klasyczny model, składający się z metalowych zamków, łuku w postaci metalowego drutu i ligatur z tworzywa sztucznego,

– porcelanowy aparat na zęby – model estetyczny, składający się z porcelanowych zamków, łuku w postaci metalowego drutu i ligatur z tworzywa sztucznego,

– kryształowy aparat na zęby – model estetyczny, składający się z szafirowych zamków, łuku w postaci metalowego drutu i ligatur z tworzywa sztucznego.

Każdy z aparatów działa dokładnie w ten sam sposób – łuk ortodontyczny, przymocowany do poszczególnych zębów za pomocą ligatur i zamków, oddziałuje z odpowiednią siłą na zgryz, doprowadzając do jego stałego wyprostowania. Każdy jest też tak samo skuteczny, użyte materiały nie mają bowiem większego wpływu na leczenie. To, na jaki aparat się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych preferencji – niektórzy wolą mało widoczne aparaty estetyczne, inni stawiają na skuteczne, a przy tym najtańsze aparaty metalowe.

Ceny aparatów na zęby w Warszawie

Leczenie aparatem ortodontycznym nie należy do najtańszych, jednak warto pamiętać, że jest to rozwiązanie długotrwałe, które w dodatku może na stałe zlikwidować problem nierównych zębów. Najwyższy koszt to opłata za aparat i jego założenie, chociaż warto pamiętać, że podczas leczenia musimy także średnio raz w miesiącu odwiedzać ortodontę w celu regulacji łuku ortodontycznego czy wymiany jego poszczególnych elementów. Cena aparatu na zęby zależy przede wszystkim od materiałów, które zostały w nim użyte.

Cena aparatu na zęby metalowego to ok. 2 tysięcy złotych za jeden łuk, dlatego jeśli chcemy podjąć się leczenia górnych i dolnych zębów, za całość zapłacimy ok. 4 tysięcy złotych.

Cena aparatów estetycznych jest już nieco wyższa, ze względu na wykorzystanie cenniejszych materiałów. Koszt aparatu na zęby porcelanowego to od 2,5 do 3 tysięcy złotych za jeden łuk, dlatego leczenie wady zgryzu dolnego i górnego łuku zapłacimy łącznie od 5 do 6 tysięcy złotych.

Cena aparatu na zęby kryształowego to ok. 2700 zł, dlatego za pełne leczenie dolnego i górnego łuku zapłacimy ponad 5 tysięcy złotych.

Warto pamiętać, że leczenie aparatem trwa najczęściej 2-3 lata, i w tym czasie aparat będzie nam towarzyszył nieodłącznie każdego dnia. Jego estetyka i to, jak się w nim czujemy może więc być kluczowa dla codziennego samopoczucia. Jeśli nie przeszkadza nam klasyczny wygląd metalowego aparatu, jest to świetne rozwiązanie, charakteryzujące się skutecznością i najniższą ceną. Jeśli natomiast estetyka uśmiechu jest dla nas ważna, mało widoczne aparaty porcelanowe i kryształowe będą lepszym rozwiązaniem.

Czy warto zdecydować się na aparat na zęby?

Leczenie wad zgryzu jest czasochłonne, jednak przynosi pewne i stałe efekty. Dzięki aparatom ortodontycznym można na stałe pozbyć się kompleksu nierównych zębów – po dwóch lub trzech latach leczenia większość osób może cieszyć się idealnie prostym zgryzem i pięknym uśmiechem. Co ważne, aparat pomaga nie tylko przy drobnych, ale i poważnych wadach zgryzu – z jego pomocą można dokonać wielu korekt, i to bez konieczności ingerencji chirurgicznej. Jest to więc rozwiązanie zdecydowanie warte polecenia, szczególnie, jeśli nierówne zęby powodują obniżenie samooceny i przeszkadzają w codziennym życiu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozmowa Tygodnia: Marek Materek
Następny artykułAndroid podobno jest bezpieczny. Google Play Protect blokuje malware na potęgę