Deletraz wywalczył dla załogi AO by TF numer 14 najszybszy czas podczas pierwszego treningu Europejskiej Serii Le Mans na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Amerykańska stajnia pokonała 39 okrążeń podzielonych na 5 sintów. Najwięcej czasu na torze spędził Robert Kubica, który ukończył 17 kółek.

Drugie miejsce ze stratą 0,232 s. zajął Algarve Pro Racing #25. Czołową trójkę zamknął Duqueine Team. Sesja dwukrotnie została przerwana przez czerwone flagi, a na torze raz pojawiła się pełna neutralizacja.

W kategorii LMP2 Pro/Am najlepszy pomiar uzyskała załoga United Autosports #21. Za nimi trening ukończyło AF Corse #83 i DKR Engineering #3. Klasyfikację LMP3 otworzył COOL Racing #17, który zajął lokatę przed drugim RLR M Sport #15 oraz trzecim Team Virage #8. W klasie LMGT3 pierwsze miejsce zajął JMW Motorsport #66. Top trzy uzupełnił Kessel Racing #57 i Spirit of Race #55.

Inter Europol Competition zajął 6 i 8 pozycję w kategorii LMP2. Team Virage uplasował się na 6 miejscu w LMP2 Pro/Am oraz 3 w LMP3. Załoga #88 Inter Europolu zakończyła trening tuż za nimi.

Po południu odbędzie się dodatkowa sesja dla kierowców z brązową licencją wyścigową. Drugi trening ruszy w sobotę o 10:10 przed kwalifikacjami, które zaplanowano na 14:40. Sesja podzielona będzie na 4 części, a każda z klas będzie rywalizowała osobno. Kierowcy ustawią się na linii startu w niedzielę o 11:30 i przetną linię mety po 4 godzinach ścigania.