Losy środowego spotkania rozstrzygnęły się w zasadzie w pierwszej połowie. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i po pierwszej kwarcie prowadzili dziesięcioma punktami (31:21). W drugiej koszykarze Anwilu dorzucili do swojej przewagi dorzucili kolejnych jedenaście “oczek” i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy stanie 57:36.

Po zmianie stron obraz gry wyrównał się, jednak stroną dominującą w dalszym ciągu byli koszykarze z Włocławka, którzy trzecią kwartę wygrali minimalnie dwoma punktami. W decydującej odsłonie prowadzeni przez Matthiasa Zollnera gliwiczanie zmniejszyli nieco straty, jednak nie byli w stanie odwrócić losów meczu, który przegrali ostatecznie 98:82.

Dla koszykarzy GTK była to druga ligowa porażka w sezonie. Gliwiczanie po czterech rozegranych kolejkach spotkań mają na koncie 6 punktów i z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek zajmują w ligowej tabeli 5. miejsce. W kolejnym spotkaniu podejmą oni na własnym parkiecie PGE Spójnię Stargard.

Anwil Włocławek – GTK Gliwice 98:82 (31:21, 26:15, 19:17, 22:29)

Anwil: Almeida 25, Zamojski 20, Dooker 14, Green 13, Lichodiej 11, Sulima 6, Radić 4, Mielczarek 3, Bogucki 2, Bussey, Tomaszewski, Pluta

GTK: Perkins 17, Krampelj 14, Varando 13, Gołębiowski 12, Henderson jr. 11, Rhett 8, Szlachetka 4, Szymański 3, Diduszko, Heliński, Majewski