A A+ A++

Anna Popek do niedawna była jedną z prowadzących “Pytania na śniadanie”. Z porannym magazynem rozstała się po grudniowym trzęsieniu ziemi w publicznych mediach, tak jak wszyscy dotychczasowi gospodarze programu. Po rozstaniu z publicznym nadawcą Popek często pojawia się na wielu kulturalnych eventach i bryluje na ściankach. Prezenterka przyznała niedawno, że wraz z Robertem Rozmusem ma plan na nowy wakacyjny format.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

“Młodzież jest zlaicyzowana”

Obecna ekipa rządzącą zmiany ws. lekcji religii zapowiadała będąc jeszcze w opozycji. W programie wyborczym “100 konkretów na 100 dni” pojawił się szereg postulatów na ten temat. “Koalicja 15 października” proponuje m.in. wykreślenie ocen z religii ze świadectw szkolnych czy katechezę tylko na pierwszych lub ostatnich zajęciach szkolnych.

Z kolei ze strony Lewicy padały słowa o wyprowadzeniu religii ze szkół do przykościelnych salek katechetycznych. Właśnie do tego pomysłu odniosła się Anna Popek w rozmowie z Plejadą. Wróciła myślami do czasów szkolnych.

– Uważam, że te spotkania w salce katechetycznej w Bytomiu w kościele przy ulicy Puławskiego, to były fantastyczne lekcje życia, kultury, szanowania drugiego człowieka. Ja to wspominam dobrze. Wydaje mi się, że Kościół doskonale zagospodarował ten czas – zdradziła była prowadząca “Pytania na śniadanie”.

Popek przyznała ponadto, że młodzież coraz bardziej oddala się od religii, a rodzice muszą włożyć w dużo wysiłku, by zachęcić młodego człowieka do wiary. Odniosła się także do chrześcijańskich wartości, które według niej “przynoszą korzyść dla całego społeczeństwa”.

Teraz wiadomo, że jest gorzej, bo młodzież jest zlaicyzowana bardziej i trzeba dużo pracy rodziców, żeby wysłać dziecko na lekcje religii. Ale myślę, że warto, bo kształtuje się wtedy charakter człowieka i myślę, że chyba nikomu nie przeszkadza te 10 przykazań, dekalog, bo każdy by chciał żyć w takim świecie, gdzie nie kradną ludzie, nie zabijają, nie zdradzają się, gdzie przestrzegają praw wcześniej ustalonych. To są sprawy uniwersalne, niekoniecznie związane z religią katolicką, więc myślę, że nauka dzieci, wdrażanie do ich życia takich zasad, to przynosi korzyści dla całego społeczeństwa, a jeżeli ktoś umie czerpać z tego także radość dla życia duchowego, to tym lepiej – skwitowała Popek.

W 50. odcinku podcastu “Clickbait” zachwycamy się serialem (!) “Pan i Pani Smith”, przeżywamy transformacje aktorskie w “Braciach ze stali” i bierzemy na warsztat… “Netfliksową zdradę”. Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZobacz fotorelację z wystawy psów myśliwskich
Następny artykułUdział Harcerzy z Technikum im. J. Piłsudskiego w II Złazie Bocheniec / zdjęcia