Podopieczna Leszka Wojciechowskiego, wielokrotna już medalistka największych imprez w Polsce i Europie w kategoriach młodzieżowych, Anna Kicińska w pchnięciu kulą oraz podopieczny Marka Radochońskiego, robiący błyskawiczne postępy, Patryk Panyło w skoku wzwyż zostali medalistami Halowych Mistrzostw Polski U-20. Oboje to młodzi lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tempo 5” Przemyśl, prowadzonego przez prezesa Krzysztofa Sugiera. Gratulujemy!

Halowe Mistrzostwa Polski w dwóch kategoriach wiekowych – U-18 i U-20 odbyły się od 9 do 11 lutego br. w KGHM Ślęza Arenie we Wrocławiu. Na starcie w kilkunastu konkurencjach, które możliwe są do rozegrania w hali (bez m.in. rzutu młotem czy dyskiem, w którym – być może Anna Kicińska raz jeszcze stanęłaby na podium – przyp. aut.) stanęło łącznie ponad 1 tys. 200 młodych zawodników.

Na starcie nie mogło zabraknąć młodych lekkoatletów UKS „Tempo 5” Przemyśl. Wśród nich jedna z gwiazd imprezy, reprezentantka Polski – Anna Kicińska. Wielokrotna już medalistka mistrzostw Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem tak w hali, jak i na otwartym stadionie. Tak w Polsce, jak i w Europie. Wśród nich dwójka skoczków wzwyż – Patryk Panyło i Patryk Pelc, który w ciągu kilku miesięcy pod okiem M. Radochońskiego zrobili wielkie postępy, a ich rekordy życiowe są powyżej 2 m. Wśród nich jeden z najszybszych płotkarzy w kategorii U-20 w Polsce, legitymujący się 8. wynikiem w kraju Emmanuel Czuba. Piątym był utalentowany Bartłomiej Kulpiński, który wystartował w biegu na 200 m.

Medaliści

Anna Kicińska rywalizację w 16-osobowym finale rozpoczęła spokojnie. Kapitalną próbę miała w 5. kolejce. Pchnęła na 13.98 m, poprawiając swój rekord życiowy! Przypomnijmy, że w ubiegłorocznych Halowych Mistrzostwach Polski U-20 w Rzeszowie A. Kicińska w pchnięciu kulą zdobyła srebrny medal z wynikiem 13,28 m.

Srebrny medalista HMP U-20 w skoku wzwyż Patryk Panyło. Fot. Michał Kędzierski

Patryk Panyło był najmłodszym w finałowej stawce skoczków wzwyż U-20. Dopiero 16 grudnia br. skończy… 18 lat! Konkurs rozpoczął od 185 cm. Pokonał poprzeczkę bez problemów. Skakał jak natchniony do wysokości 206 cm, pomylił się tylko raz! W pierwszej próbie strącił na 197 cm, ale w drugiej było już wszystko w porządku. 203 cm pokonał w pierwszej, podobnie jak Kacper Włodarczyk (MKS Pułtusk). Tyle, że ten ostatni nie skoczył 200 cm (zrzutka w pierwszym skoku), przenosząc dwie próby na 203 cm. A to oznaczało, że Patryk Panyło został srebrnym medalistą Halowych Mistrzostw Polski U-20! Przypomnijmy, że w lipcu ub.r. Patryk został wicemistrzem Polski U-18 na otwartym stadionie.