A A+ A++

Płock przygotowuje “Strategię rozwoju elektromobilności”. Dokument ten ma określić mobilność płocczan i pokazać, jak w przyszłości należy wspierać użytkowników pojazdów elektrycznych.

Startegia określi kierunki działań, aby wdrożyć elektromobilność, zidentyfikować i rozwiązać problemy oraz zaspokoić potrzeby miasta w zakresie polityki transportowej. Przy jej tworzeniu zostaną przeanalizowane obecne i przewidywane uwarunkowania organizacyjne, techniczne i prawne.

Przyszłe działania uwzględnią preferencje i możliwości kierowców oraz pasażerów w transporcie indywidualnym i publicznym, zidentyfikowane dzięki analizie danych i zachowań oraz szerokich konsultacji społecznych.

Wdrożenie strategii przyczyni się także do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji przez pojazdy poruszające się po Płocku.

Kluczowe z punktu widzenia przygotowania optymalnych rozwiązań jest poznanie preferencji mieszkańców związanych z mobilnością miejską. Dlatego prosimy o wypełnienie ankiety elektronicznej, która znajduje się pod adresem: https://www.interankiety.pl/a/Plock. Można to zrobić do 17 stycznia 2020 r. Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki posłużą do dopasowania do potrzeb płocczan działań związanych z rozwojem elektromobilności przez budowę niezbędnej infrastruktury.

Pytania w ankiecie dotyczą sposobu codziennego przemieszczania się po Płocku w dni robocze. Przewidywany czas jej wypełnienia wynosi około 10 minut. Liczymy na aktywny udział, który pomoże nam wyjść naprzeciw oczekiwaniom płocczan i przyczyni się do poprawy jakości życia w naszym mieście. Państwa opinie są dla nas bardzo ważne.

Miasto Płock realizuje działania związane z opracowaniem strategii rozwoju elektromobilności w ramach dofinansowania i w oparciu o zasady Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego ”Gepard II – transport niskoemisyjny. Część 2) Strategia rozwoju elektromobilności”.

opr.hw

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPonad 20 proc. nastolatków uzależnionych od smartfona
Następny artykułPożar kotłowni w Jabłonce (zdjęcia)