A A+ A++

W przypadku komputera, zarówno prywatnego, jak i służbowego od lat korzystam z urządzeń Apple MacBook Pro lub Air. Nie twierdzę, że macOS jest lepszą lub jak kto woli – przyjaźniejszą platformą systemową. Przyjęty workflow odpowiada moim potrzebom i najzwyczajniej w świecie przywykłem do jego części składowych. Niestety, macOS to także nie do końca przemyślane rozwiązania wynikające z niechęci Apple do współpracy z innymi platformami, czyli narzędziami i urządzeniami konkurencji. Oznacza to, że wymiana plików pomiędzy smartfonami z Androidem i komputerami Apple jest co najmniej kłopotliwa. Remedium ma być znana od dawana aplikacja Android File Transfer. Kłopot w tym, że serwuje nam ona festiwal błędów, niekompatybilność i archaiczność.

Rekomendowana przez Google metoda przesyłania plików pomiędzy smartfonem z systemem Android a komputerem Apple z macOS to aplikacja Android File Transfer. Niestety, jej działanie pozostawia wiele do życzenia.

Android File Transfer: kopiowanie plików ze smartfona z Androidem na komputer Apple Mac to istna loteria [1]

Apple iPhone 13 vs iPhone 12: Test porównujący smartfony. Oceniamy zasadność wymiany na nowszy model

Owszem, istnieją mniej lub bardziej złożone sposoby transferu plików pomiędzy systemami, ale często wiążę się to z tak zwanym „kombinowaniem”. W teorii, jedynymi oficjalnymi metodami przesyłania plików w ramach współpracy Androida z macOS są narzędzia chmurowe oraz aplikacja Android File Transfer. Chmura, np. Google Drive czy OneDrive sprawdza się całkiem nieźle, natomiast w przypadku konieczności kopiowania dużych plików bez zbędnego opóźnienia, narzędzie może okazać się niewystarczające. Do tego dochodzi oczywiście koszt magazynowania plików w chmurze. Idąc tym tropem, Android File Transfer może wydać się wręcz idealną opcją. Niestety, tylko pozornie.

Android File Transfer: kopiowanie plików ze smartfona z Androidem na komputer Apple Mac to istna loteria [2]

Jaki smartfon kupić? Polecane smartfony na styczeń i luty 2022. Urządzenia na każdą kieszeń w każdej półce cenowej

Instalacja Android File Transfer jest banalnie prosta. Wystarczy udać się na tą stronę w celu pobrania pliku AndroidFileTransfer.dmg. Teraz pozostaje już tylko krótka, standardowa dla macOS instalacja i możemy zacząć działać. W celu wyświetlenia zawartości smartfona na komputerze należy połączyć je za pomocą kabla i uruchomić rzeczony program. W smartfonie konieczne będzie rozwinięcie paska powiadomień i wybrania opcji „transfer plików”. W aplikacji działają gesty, a co za tym idzie, możemy wygodnie przeciągać pliki i foldery na biurko lub do wybieranego katalogu w Finderze. Proste, ale łatwiej napisać niż zrobić.

Android File Transfer: kopiowanie plików ze smartfona z Androidem na komputer Apple Mac to istna loteria [3]

Program jest obarczony wieloma błędami, które są z nim od lat, dosłownie – od lat. Program wygląda archaicznie, często nieoczekiwanie zamyka aktywne okno z postępem kopiowania, a o kompatybilności można by rozprawiać godzinami. Zasadniczo, Android File Transfer najlepiej dogaduje się z urządzeniami OPPO, realme, OnePlus, Pixel i Motorola. Samsung, Xiaomi oraz Vivo miewają kaprysy. Czasami konieczna jest nawet 10-krotna próba podłączenia smartfona do komputera. Z racji wykonywanej pracy, jest to dla mnie więcej niż kłopotliwe. Reasumując, jeśli zamierzacie skorzystać z opisywanego narzędzia, odpuście i wybierzcie chmurę.

Źródło: PurePC

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł286 wykonanych testów i 51 nowych zakażeń w powiecie chrzanowskim (RAPORT)
Następny artykułFerie z ekonomią w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Wężyskach