A A+ A++

Ostatnie rozmowy o współpracy T-Mobile oraz SpaceX w kwestii zapewnienia łączności satelitarnej nie pozostały bez odzewu Google. Firma ogłosiła bowiem, że będzie wspierać swoich partnerów we wprowadzeniu nowego rozwiązania. Nadchodzący Android 14 może przynieść obsługę łączności satelitarnej, co jest bardzo istotne w sytuacjach awaryjnych. Oznacza to także możliwość nawiązywania połączeń w miejscach, gdzie normalnie nie ma zasięgu.

Jeszcze niedawno internet hucznie obiegła informacja o współpracy dwóch gigantów technologicznych, SpaceX oraz T-Mobile. Firmy zdecydowały się na połączenie sił w celu stworzenia i udostępnienia łączności satelitarnej. Tak ambitny projekt nie mógł pozostać bez odzewu innych wielkich marek. Na współpracę wspomnianych przedsiębiorstw zareagował nawet Google, który zadeklarował wsparcie w umożliwianiu tego wszystkiego. Informacje na ten temat pochodzą od starszego wiceprezesa Google ds. platform i ekosystemów, Hiroshi Lockheimera, który napisał, jak trudne były uruchomienie 3G + WiFi na smartfonach z Androidem jeszcze w 2008 roku. Lockheimer zaznaczył także, iż wrażenia użytkowników korzystających z telefonów zdolnych do połączenia satelitarnego będą inne niż w przypadku LTE, czy 5G.

Google nie pozostaje bierny na współpracę SpaceX oraz T-Mobile. Android 14 ma wprowadzić funkcję łączności satelitarnej. Przepustowość tej technologii będzie wynosić zaledwie od 2 do 4 Mb.

Zmiany będą dotyczyć przede wszystkim prędkości. Przepustowość ma bowiem wynosić zaledwie od 2 do 4 Mb. W związku z tym, Elon Musk wspomniał, że łączność satelitarna może obsługiwać od jednego do dwóch tysięcy jednoczesnych połączeń głosowych lub setki tysięcy wiadomości tekstowych w zależności od ich długości. Co ciekawe T-Mobile ma w planach również umożliwienie przesyłania wiadomości MMS.

Nowe rozwiązanie nie ma jednak stanowić alternatywy dla obecnie dostępnych technologii. To swego rodzaju rozwinięcie możliwości infrastruktury, które ma pomóc w nawiązywaniu połączeń w sytuacjach awaryjnych oraz w pokryciu zasięgiem odległych obszarów.

Zobacz także:





Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Duo Grzesiak” – zaproszenie na najbliższy koncert Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga
Następny artykułPociągi wracają na linię Goleszów – Cieszyn. Pasażerowie czekali na to 9 lat