A A+ A++

Liczba wyświetleń: 423

Naukowcy z amerykańskiego Purdue University twierdzą, że za półtora do dwóch dekad zapotrzebowanie na smartfony może zniknąć nie tylko w celu uzyskania dostępu do Internetu, ale także do wielu innych celów, tj. przesyłania i zapisywania plików, płacenia za towary i usługi, zarządzanie inteligentnymi urządzeniami, domem i tak dalej.

Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Purdue, Shreyas Sen, wyjaśnił, że gadżety można umieszczać w ludzkim ciele po kawałku. I będą na tyle małe, że staną się praktycznie niewidoczne. Nietrudno zrozumieć, o czym mówimy, jeśli pomyślisz o miniaturowych rozmiarach tych samych smartwatchów, które już tak naprawdę są w stanie przejąć funkcje smartfona.

W laboratorium kierowanym przez Shreyasa Sena stworzyli dwa eksperymentalne systemy, w które angażuje się sam użytkownik, eliminując potrzebę posiadania osobnego smartfona. System o nazwie Wi-R wysyła przez organizm sygnał internetowy, który połączy smartfony, laptopy, inteligentne zegarki, pompy insulinowe i inne gadżety lub urządzenia do noszenia. Taką „siatkę” można dystrybuować wśród innych użytkowników i błyskawicznie podłączać wszelkiego rodzaju multimedialne urządzenia peryferyjne, takie jak słuchawki bezprzewodowe, a przesyłanie tych samych zdjęć będzie możliwe dosłownie za jednym dotknięciem między użytkownikami.

Kolejną innowacją z tego samego laboratorium jest wszczepione do mózgu urządzenie, które może wysyłać polecenia z prawdziwą siłą myśli. Taka technologia mogłaby rozszerzyć możliwości Wi-R, całkowicie uwalniając tych, którzy się na to zgodzą, od urządzeń mobilnych.

Trudno ogólnie powiedzieć o perspektywach i etyce tych pomysłów, ale autorytatywny magazyn Nature dodał wynalazki Uniwersytetu Purdue do liczby najważniejszych przełomów w komputerowym interfejsie neuronowym.

Właściwie ideologia takich koncepcji powstała wiele lat temu. Termin „Internet of Bodies” (od angielskiego Internet of Bodies, IoB) powstał w 2016 roku. Następnie na rynku użytkowników zaczęły pojawiać się urządzenia do odbierania i przesyłania wskaźników ciała, w tym tętna i temperatury. Jednak badacze z reguły rozumieją Internet ciał jako rozszerzoną interpretację powszechnie znanego już Internetu Rzeczy. Internet ciał obejmuje wszelkie gadżety i aplikacje, które wykorzystują samego człowieka na dwa sposoby, tj. zarówno jako nośnik, jak i źródło danych do przesyłania i analizowania informacji za pośrednictwem Internetu. Warto zatem włączyć do Internetu te same inteligentne zegarki i implanty z funkcją przesyłania informacji zdrowotnych, co Internet ciał.

Zatem systemy zaproponowane przez Purdue University można uznać jedynie za nowy etap tych samych pomysłów, tylko o szerszych funkcjach.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

TAGI: Internet, Smartfony

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNajmodniejsze świąteczne rośliny doniczkowe na 2023. Top 6 gatunków, którymi pięknie ozdobisz dom
Następny artykułOŚWIĘCIM. Czarna seria potrąceń na powiatowych drogach