A A+ A++

Do sieci trafiły kolejne wyniki procesora AMD Ryzen 9 7950X w programie CPU-Z. Tym razem dowiedzieliśmy się jednak, w jaki sposób układ zarządza taktowaniem poszczególnych rdzeni. Mimo wszystko prezentowane rezultaty testu wydajności nie są najlepszymi, które do tej pory widzieliśmy. W benchmarku, Ryzen 9 7950X, był w stanie uzyskać 787 punktów w przypadku pojedynczego rdzenia oraz 15824 punktów w przypadku wielordzeniowości.

W sieci pojawił się kolejny wynik testu procesora AMD Ryzen 9 7950X, który odkrył użytkownik o pseudonimie TUM_APISAK. Układ został przetestowany w CPU-Z, gdzie uzyskał 787 punktów w jednordzeniowym benchmarku oraz 15824 punktów w wielordzeniowym. Nie jest to najlepszy wynik dla tej jednostki, który został udostępniony, jednak dowiedzieliśmy się całkiem sporo o tym, jak Ryzen 9 7950X zarządza taktowaniem na poszczególnych rdzeniach. Przypomnijmy jeszcze, że wspomniany model to flagowa jednostka dysponująca 16 rdzeniami oraz 32 wątkami. Bazowa częstotliwość pracy układu ma wynosić 4,5 GHz. W trybie boost wartość ta ma natomiast wzrastać do 5,7 GHz. Do dyspozycji procesora oddano również 80 MB pamięci podręcznej (64 MB L3 i 16 MB L2).

AMD Ryzen 9 7950X po raz kolejny pojawił się w teście wydajności programu CPU-Z. Poznaliśmy sposób, w jaki procesor zarządza taktowaniem.

AMD Ryzen 9 7950X składa się z dwóch CCD, natomiast każdy z nich działa z różnymi prędkościami dla wszystkich rdzeni. Trochę zawiłe, ale już tłumaczę. CCD0 z 8 rdzeniami działał z taktowaniem boost 5,2 GHz na wszystkich rdzeniach. CCD1 o takiej samej ilości rdzeni pracował już z zegarem 5,1 GHz. Najwyższa częstotliwość, jaką może osiągnąć Ryzen 9 7950X to 5,85 GHz, co wynika z maksymalnego mnożnika, który wynosi 58,5 i jest podawany przez CPU-Z.

Warto jeszcze wspomnieć, że w trakcie testu, procesor działał na fabrycznych ustawieniach, czyli z TDP na poziomie 170 W oraz niepięciem 1,308 V. Maksymalna zanotowana temperatura układu to 91,5°C, chociaż nie wiemy, jakie chłodzenie zostało użyte. Procesor został obsadzony na płycie głównej X670E AORUS i współpracował z 64 GB pamięci DDR5-3600. Premiery nowych Ryzenów z serii 7000 oraz dedykowanych im płyt głównych spodziewamy się już 27 września.

Zobacz także:





Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWarsztaty dla Małych Naukowców w Europie Centralnej. Budowa robotów, tworzenie polimerowych robaków
Następny artykułUM Świdnica: Trwa rekrutacja do konkursu „Zalogowani”