A A+ A++

30.01.2021r. 07:15

29 stycznia 2021 – Firma Alstom ogłosiła dziś zakończenie procesu przejęcia Bombardier Transportation. Z jasną strategią Alstom in Motion, solidnymi podstawami operacyjnymi i polityką finansową, przejęcie Bombardier Transportation pozwoli Alstom na wzmocnienie pozycji lidera na rozwijającym się rynku zrównoważonej mobilności dzięki zwiększonej obecności we wszystkich regionach geograficznych
Powiększona grupa charakteryzuje się łącznym przychodem pro forma w wysokości ok. 15,7 mld euro oraz łącznym portfelem zamówień o wartości 71,1 mld euro. Grupa zatrudnia 75 000 osób w 70 krajach na całym świecie. Grupa posiada unikalne możliwości badawczo-rozwojowe, jak również kompletne portfolio produktów i rozwiązań.

– Jesteśmy dziś świadkami wyjątkowej chwili w historii Alstom i sektora mobilności na całym świecie. Powstał właśnie nowy globalny lider, którego działalność koncentruje się na inteligentnej, zrówno­ważonej mobilności. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, cały świat musi zaangażować się w głębokie przemiany środo­wiskowe i społeczne, by móc sprostać wielkim wyzwaniom urbanizacji, równych szans rozwoju gospodarc­zego i zmian klimatycznych. Transport, niezbędny dla życia zawodowego i społecznego, a zarazem wywierający ogromny wpływ na środowisko, znajduje się w ścisłym centrum tej transformacji. Naszym zadaniem, wraz z 75 tysiącami osób zatrudnionych obecnie w Alstom, jest przekształcenie unikatowego zestawu zasobów powstałych dzięki tej transakcji w czynnik umożliwiający niezbędną transformację. Naszym zadaniem jest wprowadzanie w życie innowacji, dzięki którym będziemy mogli sprostać tak ekstremalnym wyzwaniom. Naszą rolą jest też zapewnienie ludziom na całym świecie, zarówno podróżującym na spotkanie z bliskimi jak i tym udającym się do pracy, dostępu do takiej samej jakości usług i takiej samej efektywności transportu – przy jednoczesnej dbałości o naszą planetę – podkreślił Henri Poupart-Lafarge, prezes i dyrektor generalny Alstom.

Rynek kolejowy wspierają podstawowe czynniki wzrostu, takie jak przyspieszona urbanizacja, strategie inwestycji publicznych oraz ogólnoświatowe dążenie do ekologicznej i cyfrowej transfor­macji systemów transportowych. Pomimo pandemii najnowsze prognozy wyraźnie potwierdzają, że rozwój zrównoważonej mobilności (a w szczególności kolei) jest priorytetem długoterminowym. Oczekuje się, że rynek produkcji kolejowej będzie rósł w tempie 2,3% skumulowanego rocznego wskaźnika wzrostu (CAGR) do 2025 roku.

Grupa oferować będzie operatorom i dostawcom sieci produkty i rozwiązania w całym łańcuchu wartości. Dzięki przejęciu spółki Bombardier Transportation Alstom dysponować będzie najpełniejszą ofertą na potrzeby kolejnictwa na całym świecie. W zakresie taboru kolejowego oferta obejmie produkty zarówno na potrzeby kolei lekkiej, jak i kolei dużych prędkości. W szerokim portfolio propozycji handlowych znajdą się też nowe produkty strategiczne, takie jak mała kolej automatyczna (people mover) i monorail. Grupa Alstom będzie w stanie obsługiwać swoich klientów poprzez jeszcze szerszą sieć placówek serwisowych i większe możliwości w zakresie utrzymania predykcyjnego. Dzięki flocie 150 000 pojazdów Alstom będzie dysponować największą na świecie bazą zainstalowanych pojazdów, co znacząco ułatwi dalsze umocnienie koncernu na pozycji lidera w sektorze usług. Linia produktów z zakresu Sygnalizacji (Signalling) zyskuje znaczną popularność, stając się numerem 2 na świecie pod względem przychodów – rozwija się zarówno pod względem technologicznym, jak i z perspektywy rosnącej sprzedaży na strategicznych rynkach, które uzupełniają osiągnięcia koncernu Alstom.

Alstom uzyskał już status pioniera w zakresie mobilności dzięki takim wiodącym innowacjom, jak wprowadzony niedawno pociąg wodorowy, autonomiczna obsługa pociągów oraz energooszczędny tabor kolejowy wraz z infrastrukturą. Dzięki przejęciu, wspólnie pracować będzie 17 500 utalentowanych inżynierów i specjalistów ds. badań i rozwoju z obu struktur, konsolidując tym samym bogatą bazę 10 tysięcy patentów. Wykorzystanie istotnych, dodatkowych technologii Bombardier Transpor­tation, na przykład w zakresie utrzymania predykcyjnego, sygnalizacji i operacji cyfrowych, pozwoli grupie Alstom na jeszcze szybsze opracowywanie rozwiązań dla transportu przyszłości, w dodatku na jeszcze większą skalę. Tym samym Alstom przyspiesza w realizacji swojej ambicji – aby stać się globalnym, innowacyjnym graczem na rzecz zrównoważonej, inteligentnej mobilności.

Źródło: ALSTOM

Czytaj również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułManifestacje proaborcyjne w Polsce. W Warszawie na policję poleciały kamienie
Następny artykułTrzech mężczyzn z narkotykami