n"},"platform":{"code":"pulsembed"},"alignment":"center","asyncAdSlot":null,"flagsFromPubParams":{"adult":"0","inforComment":"1","fbComment":"0","disableAds":"0","sponsored":"0","galleryPaging":"0","galleryReverse":"0","isTableOfContent":"0","partnerArticle":"0","disableVideoTargetStream":"0"}}” data-run-lazyload=”true” data-run-preload=”500″>
Trwa ładowanie wpisu
Alkohol w polskiej kulturze – wszechobecny element codzienności
Alkohol jest mocno zakorzeniony w polskiej tradycji i kulturze. Towarzyszy ważnym wydarzeniom, takim jak chrzciny, komunie, wesela czy urodziny, a jego obecność na stołach jest uznawana za normę. Wydaje się, że trudno sobie wyobrazić spotkanie towarzyskie czy rodzinne bez alkoholu. Co więcej, w Polsce panuje społeczne przekonanie, że alkohol to część każdego prezentu – często pytamy „co kupić facetowi? Flachę!”.
Tego typu podejście tworzy atmosferę, w której picie alkoholu jest nie tylko akceptowalne, ale wręcz oczekiwane. Jednak, jak podkreślają eksperci, granica między umiarkowanym spożyciem a problemem alkoholowym jest cienka, a wszechobecność alkoholu sprawia, że trudno ją dostrzec. W wielu polskich domach dzieci mają kontakt z alkoholowymi lub alkoholopodbnymi produktami, jak bezalkoholowe piwa czy lody z dodatkiem alkoholu, co może prowadzić do niebezpiecznej normalizacji spożycia od najmłodszych lat.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS