A A+ A++

Alergie sezonowe są zmorą wielu osób, które borykają się z katarem siennym i wiecznym kichaniem. Nawet zamknięcie w bezpiecznych czterech ścianach nie ułatwia niekiedy radzenia sobie z tym uciążliwym problemem. Przymusowe wyjście na zakupy, do apteki czy rekreacyjny spacer mogą być powodem wystąpienia uporczywej alergii sezonowej. Na szczęście istnieją sposoby na ułatwienie sobie życia.

Alergię sezonową, tak jak wskazuje jej nazwa, charakteryzuje występowanie objawów wyłącznie w niektórych porach roku. Objawy alergii na pyłki mogą pojawiać się jeszcze na początku roku, ale najpoważniejsze problemy alergicy odczuwają na przełomie kwietnia i maja. Wtedy też najwięcej kwiatów zaczyna pylić. Alergia sezonowa może być naprawdę bardzo silna, czasami potrafi nawet “zwalać z nóg”.

Zobacz także: To często bagatelizowany problem. Eksperci ostrzegają

Przebywanie w domu niestety nie uchroni przed pojawieniem się alergii sezonowej. Nawet najkrótszy spacer może doprowadzić do ataku kaszlu czy kichania, ponieważ pyłek bez żadnych przeszkód może przyczepić się do ubrania. Każdy pyłek swobodnie przemieszcza się nawet na większy dystans – wystarczy otwarcie okien.

Najlepszym sposobem na uporanie się z alergią sezonową w trakcie domowej kwarantanny jest zażywanie leków przeciwhistaminowych bez recepty. Stosowane regularnie w celu poprawy stanu zdrowia, skutecznie złagodzą nieprzyjemne objawy. Oprócz tego, warto zminimalizować korzystanie z odświeżaczy powietrza, które również podrażniają drogi oddechowe. Częste mycie rąk to istotna kwestia w walce z alergią sezonową, ponieważ często możemy nawet nieświadomie dotykać palcami nosa i oczu. Odpowiednie nawilżanie powietrza i wywietrzanie (najlepiej wieczorem, po opadnięciu pyłków) to kolejne sposoby na radzenie sobie z alergią sezonową. Regularna zmiana pościeli, nawadnianie organizmu, nawilżanie śluzówek oczu to następne pomocne przykłady niwelujące niektóre objawy alergiczne.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRusza nowa usługa – elektroniczny list polecony
Następny artykułWyzdrowiało aż 107 osób