A A+ A++

Prace zasadnicze związane z wymianą gwarancyjną nawierzchni, na odcinku od ul. Zwycięstwa do ul. Dworcowej dobiegły końca. Zarówno piesi, jak i rowerzyści mogą poruszać się tam już bez utrudnień. To jednak nie koniec.

– W najbliższych dniach rozpoczną się kolejne prace, zmierzające do powstania praktycznych rozwiązań dla rowerzystów i wielu estetycznych zmian. Będą one polegały na remoncie ciągu komunikacyjnego wzdłuż budynków, które usytuowane są po północnej stronie alei Przyjaźni. W tym miejscu powstanie ciąg pieszo-rowerowy. W konsekwencji, wytyczony zostanie także przejazd rowerowy przez ul. Zwycięstwa. Dzięki niemu, posiadacze dwóch kółek, na całym odcinku alei Przyjaźni będą mogli poruszać się nie zsiadając z roweru. To nie jedyny zakres prac, które w najbliższym czasie będą realizowane. Renowacji poddane zostaną murki znajdujące się tuż z schodami przy wejściu na aleję, od strony ul. Zwycięstwa. Już w tej chwili odnawiane są barierki przy zejściach do lokali usługowych – zapowiada Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Dopełnieniem tych prac, wiosną przyszłego roku, będzie uporządkowanie zieleni wzdłuż alei Przyjaźni. Nasadzone zostaną nowe drzewa – Lipa drobnolistna w odmianie Greenspire, oraz Mydleniec wiechowaty, a także liczne krzewy i byliny. Pod drzewami, w zacienionych miejscach planowane jest nasadzenie okrywowych i cieniolubnych bylin, które zastąpią tradycyjny trawnik. W okolicy murków przy ul. Zwycięstwa, powstanie kompozycja z okrywowych bylin, kolorowych krzewów i traw ozdobnych, a obecne ogrodzenia i parkany zostaną osłonięte pnączami.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStrajk kobiet. Kolejny dzień protestów na Podkarpaciu. Manifestacje w Krośnie, Przemyślu i Strzyżowie
Następny artykułPolska: eksperci z PAN o możliwości osiągnięcia odporności zbiorowiskowej na COVID-19