A A+ A++

Liczba wyświetleń: 301

Tydzień po tym, jak premier Alberty (prowincja Kanady) opublikowała na swoich platformach społecznościowych film, w którym przedstawiła plany rządu UCP dotyczące wprowadzenia poprawek do Karty Praw Alberty, premier Danielle Smith opublikowała we wtorek kolejny film.

W nagraniu wideo premier zwróciła się do mieszkańców Alberty, mówiąc, że chciałaby wypowiedzieć się na temat, „który jest głęboko osobisty i drażliwy dla wielu osób”. „Chodzi o dzieci i młodzieży w naszej prowincji, które identyfikują się jako osoby transpłciowe i zmagają się z dysforią płciową. Jak zapewne wiecie, po ogłoszeniu nowego kierunku polityki naszego rządu w tych kwestiach na początku tego roku, przeprowadziliśmy szerokie konsultacje z rodzicami, edukatorami, pracownikami służby zdrowia, organizacjami sportowymi i członkami społeczności osób transpłciowych. Jesteśmy teraz gotowi wprowadzić ustawodawstwo wdrażające te nowe zasady” – powiedziała.

Premier wyjaśniła, że ​​zamierza wprowadzić ustawodawstwo, gdy Alberta legislatura znów będzie w sesji. Dodała, że ​​chce, aby „Albertanie wiedzieli, czego się spodziewać po proponowanym ustawodawstwie”. „W naszych szkołach proponowane przepisy będą teraz wymagać powiadomienia rodziców i zgody nauczyciela lub członka personelu na zmianę imienia lub zaimka dziecka i publiczne używanie tego nowego imienia lub zaimka w klasie, lub na zgromadzeniu szkolnym”.

Premier Smith powiedziała, że 16- i 17-latkowie, którzy zdecydują się zmienić swoje imię lub zaimek używany w szkole, „mogą to zrobić bez zgody rodziców, pod warunkiem że ci zostaną o tym wcześniej powiadomieni”. „W tych niezwykle rzadkich okolicznościach, gdy nauczyciel uważa, że ​​dziecko może być zagrożone, jeśli rodzice zostaną powiadomieni o pożądanej zmianie imienia lub zaimka, Alberta Education zapewni protokół, aby zapewnić ochronę tego dziecka w trakcie całego procesu powiadamiania rodziców”.

Inne szczegóły proponowanego ustawodawstwa będą również obejmować zakaz wykonywania przez lekarzy operacji zmiany płci u osób poniżej 18 roku życia. „Blokery dojrzewania i terapie hormonalne w celu zmiany płci u osób nieletnich poniżej 16 roku życia również będą zakazane, chyba że osoba nieletnia rozpoczęła już terapię w tym czasie” – wyjaśniła premier. Młodzież w wieku 16 i 17 lat, która chce poddać się blokerom dojrzewania lub innej terapii hormonalnej w celu zmiany płci, będzie mogła to zrobić wyłącznie za zgodą rodziców, psychologa i lekarza.

„Ponadto nowo zaproponowane przepisy będą wymagały powiadomienia rodziców i zgody rodziców na każdy przypadek, w którym nauczyciel zamierza zająć się kwestiami lub tematami dotyczącymi tożsamości płciowej, orientacji seksualnej lub seksualności człowieka” – kontynuowała premier Smith. „Ponadto dostarczanie zasobów, materiałów lub prezentacji uczniom, związanych z tymi przedmiotami w naszych szkołach K-12, musi zostać zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji, aby zapewnić adekwatność do wieku i znaczenie dla programu nauczania”.

Celem przepisów będzie również „zakazanie osobom, które urodziły się jako biologicznie mężczyźni, rywalizacji z kobietami i dziewczętami w zawodach sportowych”. „Będzie to dotyczyć wszystkich konkurencyjnych sportów kobiecych i dziewcząt oraz wszystkich prowincjonalnych organizacji sportowych, a także naszych szkolnych i ponadgimnazjalnych oddziałów sportowych”. Premier zaznaczyła jednak, że zakaz nie będzie dotyczył wydziałów rekreacyjnych i koedukacyjnych.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

TAGI: Kanada

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonkurs grantowy IOM – działania integracyjne dla dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej i migranckiej
Następny artykułAborcyjny patrol na placu Chrobrego