A A+ A++
  • Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu.
  • Naszej pomocy może również potrzebować osoba, która zasłabła, straciła przytomność na ulicy bądź zasnęła na ławce lub przystanku – nigdy nie wiemy, co jest tego przyczyną.
  • W każdym pilnym przypadku zagrożenia życia lub zdrowia należy wykonać telefon na numer alarmowy i wezwać pomoc.

Wczoraj strażnicy miejscy wraz z wolontariuszami pabianickiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Alberta po raz kolejny rozwozili w godzinach wieczornych ciepłe jedzenie osobom bezdomnym.
Najbardziej potrzebujący dostali od funkcjonariuszy śpiwory.
O jednej z akcji strażników, polegającej na docieraniu do bezdomnych,  napisaliśmy TUTAJ.

Wspólnie ze strażnikami dzielnicowi z pabianickiej komendy sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Ich życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Tego typu akcje mają na celu udzielanie informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach.

Mundurowi wyczulają – kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Naszej pomocy może również potrzebować osoba, która zasłabła, straciła przytomność na ulicy bądź zasnęła na ławce lub przystanku – nigdy nie wiemy, co jest tego przyczyną. Stąd też musimy pamiętać o potrzebie zwrócenia szczególnej uwagi na takie właśnie osoby.

Jak pomóc?

W każdym pilnym przypadku zagrożenia życia lub zdrowia należy wykonać telefon na numer alarmowy i wezwać pilnie pomoc. Jeśli na dworze panują niekorzystne warunki atmosferyczne i występuje realne zagrożenie czyjegoś życia – niezwłocznie zadzwońmy na numer 112.

Dzięki intensywnym działaniom służb, bezpieczeństwo osób bezdomnych jest dużo większe. Ale warto pamiętać, że tutaj każdy może okazać się pomocny. Dlatego nie bądźmy obojętni, każdy może uratować życie. Warto przy tym skorzystać również z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, w której z dostępnych oznaczeń należy wybrać „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, a następnie nanieść znacznik na konkretne miejsce na mapie. Cała procedura jest niezwykle prosta. Policjanci odbiorą taki sygnał i sprawdzą, czy nikt we wskazanym rejonie nie potrzebuje pomocy. Tak też warto sygnalizować o miejscach przebywania bezdomnych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSprawa zamku w Stobnicy. Premier odwołał wojewodę wielkopolskiego
Następny artykułMEN: w 2021 roku nie będzie ustnych matur