A A+ A++

Akwarium Gdyńskie połączyło siły z niesłyszącymi dziećmi, aby ratować… koralowce. I resztę świata. Opublikowano film, który akwaryści nagrali razem z podopiecznymi OSW nr 2 w Wejherowie dzięki wsparciu z konkursu IKEA.

„Zabawa to poważna sprawa” – wiedzą o tym edukatorzy, wiedzą o tym też dzieci. Dzięki konkursowi o takiej nazwie udało się zrealizować wspólny projekt edukacyjny Akwarium Gdyńskiego i OSW nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie.

Akwarium opublikowało na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych kilkuminutowy film, który zrealizowano podczas zajęć prowadzonych z dziećmi z OSW nr 2. To swoiste podsumowanie całej akcji, która znalazła się wśród zaledwie trzech krajowych laureatów konkursu organizowanego przez IKEA.

Młodzi uczniowie dzięki akwarystom dowiedzieli się więcej o wpływie człowieka na środowisko naturalne – oczywiście w kontekście życia w morzach i oceanach na całym świecie. Jako jeden z konkretnych przykładów podano koralowce, które przez zmiany klimatyczne mogą po prostu zniknąć z ekosystemu. Uczestnicy zakończyli udział w projekcie z nową wiedzą i większą świadomością ekologiczną.

Film pt. „Jak uratować koralowce… i resztę świata” można obejrzeć poniżej:

W krótkim filmie obok edukatorów wystąpili właśnie młodzi uczestnicy zwycięskiego projektu „Dziecięce dłonie w klimatycznej odsłonie”, którzy brali udział w eko-warsztatach Akwarium Gdyńskiego. Warto podkreślić, że całe zajęcia ze względu na rodzaj niepełnosprawności uczestników zrealizowano w języku migowym.

To nie wszystko – w budynku akwarium jeszcze do 6 grudnia tego roku będzie dostępna wystawa zdjęć z eko-warsztatów. Fotografie prezentują przebieg zajęć związanych z projektem, które odbyły się w gdyńskim porcie jachtowym.

Wystawa dostępna do 6 grudnia, fot. Akwarium Gdyńskie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonkurs „Sprzątanie Gdyni 2020” rozstrzygnięty
Następny artykułListopadowa kwesta dla hospicjum inna niż dotychczas