A A+ A++

Na dwudziestą edycję akcji “Czysty Wisłok” zaprasza jej inicjator Tomasz Tatrzański. Odbędzie się w sobotę (23 października) przed południem. Jeśli warunki pozwolą to sprzątane będą nie tylko brzegi. Wolontariusze zajmą się też korytem rzeki.

Tomasz Tatrzański podkreśla, że wszyscy jesteśmy, w mniejszym lub większym stopniu, odpowiedzialni za czystość środowiska. – Mamy jednak poczucie, że sami nic nie możemy zdziałać. Prawda jest taka, że po prostu ktoś musi zrobić pierwszy krok – mówi.

Od lat organizuje wiosenną i jesienną akcję sprzątania Wisłoka. Najbliższa akcja, zorganizowana przy współpracy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalowej Urzędu Miasta Krosna, odbędzie się w sobotę (23 października).

Zbiórka o godz. 9:00 za halą sportowo-widowiskową przy ul. Bursaki (na parkingu koło siłowni).

Wisłok to piękna rzeka. Nie pozwólmy jej zamienić w śmietnik – zaznacza Tomasz Tatrzański.

Dodaje, że są jeszcze takie miejsca nad rzeką, które można zobaczyć tylko w rezerwatach przyrody. – Nie sposób jednak tego podziwiać, patrząc na krzaki obwieszone szmatami i folią – mówi.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do aktywnego włączenia się w akcję. Jeśli pozwolą warunki pogodowe, planowane jest także sprzątanie koryta Wisłoka. – Dlatego zachęcam do zabrania ze sobą butów gumowych, woderów i rękawiczek – mówi Tomasz Tatrzański.

Zachęca też do zgłaszania wybranych odcinków rzeki, które będą sprzątane w sobotę. – Proszę przed akcją podać miejsce a ja podwiozę worki – mówi Tomasz Tatrzański.

Kontakt pod numerem telefonu 608 527 616.

Zakończenie akcji o godz. 12.


Czytaj też: Wolontariusze wysprzątali brzegi Wisłoka. Śmieci wypełniły aż 180 worków


Autor: tom

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTrwa nabór kandydatów do komisji konkursowej!
Następny artykułWpisane na UNESCO neolityczne kopalnie krzemienia znów dostępne dla turystów