W turnieju oprócz gospodarzy – Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla udział wzięły: Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa, Anbud MKS Będzin i BBTS Włókniarz Bielsko-Biała. W trzydniowych zmaganiach zespoły rywalizowały ze sobą systemem każdym z każdym.

W otwierającym turniej starciu gospodarze zmierzyli się z zespołem z Częstochowy. Lepsi okazali się jastrzębianie, którzy wygrali do 18 i 23. W drugi piątkowym meczu MKS pokonał bez straty seta BBTS.

W pierwszym sobotnim meczu na parkiecie spotkały się zespoły z Bielska-Białej i Jastrzębia-Zdroju. Spotkanie wygrali prowadzeni przez Dawida Hołdę gospodarze, którzy oddali rywalom odpowiedni 12 i 14 punktów. W drugim sobotnim meczu będzinianie dwukrotnie do 20 pokonali siatkarzy spod Jasnej Góry.

Mecze zaplanowane na trzeci i zarazem ostatni dzień turnieju rozstrzygnąć miały o końcowych pozycjach każdego z zespołów. W pierwszym meczu, którego stawką były brązowe medale naprzeciw siebie stanęły zespoły z Częstochowy i Podbeskidzia. W starciu dwóch drużyn, które nie miały jeszcze zwycięstwa w turnieju lepsi byli zawodnicy AZS-u, którzy dzięki wygranej do 22 i 19 zajęli w finałowych zmaganiach 3. miejsce.

W meczu o Mistrzostwo Śląska młodzików zmierzyły się ze sobą drużyny gospodarzy i będzińskiego MKS-u. Zwycięstwo w dwóch setach odnieśli “pomarańczowi”, którzy dzięki pokonaniu rywali do 19 i 15 zostali złotymi medalistami Mistrzostw Śląska młodzików w sezonie 2019/2020.

Zawodnicy trenera Dawida Hołdy, którzy w trwającym sezonie wygrali wszystkie dwadzieścia osiem rozegranych spotkań tracąc przy tym zaledwie jednego seta powtórzyli tym samym sukces kadetów i juniorów, którzy także są Mistrzami Śląska i pokazali, że to Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla prezentuje najwyższy poziom wśród młodzieżowych drużyn w województwie.

Wyniki:

• Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 2:0 (25:18, 25:23)
  • Anbud MKS Będzin – BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 2:0 (25:20, 25:19)
  • BBTS Włókniarz Bielsko-Biała – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 0:2 (12:25, 14:25)
  • Anbud MKS Będzin –  Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 2:0 (25:20, 25:20)
  • Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 2:0 (25:22, 25:19)
  • Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – Anbud MKS Będzin 2:0 (25:19, 25:15)

Klasyfikacja końcowa:

1. Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel
  2. Anbud MKS Będzin
  3. Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częśtochowa
  4. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała

Skład złotych medalistów Mistrzostw Śląska młodzików prezentuje się następująco: Adrian Gromski, Mikołaj Stąporek, Mateusz Wydra, Karol Cieślik, Filip Siekierski, Wiktor Skulski, Igor Łukasik, Maksymilian Granieczny, Patryk Pyzik, Igor Lachowski, Michał Kolekta, Jakub Marek, Hubert Brzostek oraz Aleksander Piksa (libero).