A A+ A++

Elastyczny czas pracy, wysokie zarobki i relatywnie krótki czas przebranżowienia się to główne powody, dla których zainteresowanie pracą w zawodzie agenta ubezpieczeniowego nie słabnie, nie tylko wśród młodych ludzi.

Wysokie prowizje i nienormowany czas pracy, ale co w zamian? Oto jak pracują agenci ubezpieczeniowi i tym podobne artykuły, których jest bardzo dużo w Sieci, odpowiadają na zapotrzebowanie na informacje o tej pracy – wielu kojarzącej się z lekką, łatwą i przyjemną, a także oczywiście dobrze płatną. Choć prawdą jest, że przy intensywnej, systematycznej pracy prowizje agenta ubezpieczeniowego mogą znacznie przekraczać podstawowe wynagrodzenie, należy pamiętać, że każdy kij ma dwa końce i to, co dla jednych jest niewątpliwym atutem danej pracy, dla innych będzie odrzucającym mankamentem. Przyjrzyjmy się zatem kilku aspektom pracy agenta ubezpieczeniowego.

Praca daleka od monotonni

Wiele osób, zwłaszcza najmłodsze pokolenie dopiero wchodzące na rynek pracy, przeraża stała praca, kojarząca im się przede wszystkim z rutyną i szeregiem ograniczeń. Dla odmiany każdy dzień z życia agenta ubezpieczeniowego jest inny od pozostałych. Agent ubezpieczeniowy codziennie spotyka na swojej drodze zawodowej nowych ludzi, którzy różnią się temperamentami, osobowościami, aspiracjami i historią. Jest to praca, która pozwala zapomnieć o rutynie i wyjść poza schemat normowanego czasu pracy na etacie.

Z drugiej strony nie każdemu odpowiada brak stabilizacji. Niektórzy wolą mieć niższe dochody, ale stałe i pewne, z regularną wypłatą zawsze w tym czasie. Osoby szukające spokoju i stabilizacji mogą nie odnaleźć się w pracy agenta ubezpieczeniowego, która często wymaga założenia jednoosobowej działalności gospodarczej i wzięcia całkowitej odpowiedzialności za organizację swojego czasu pracy, ciągłe pozyskiwanie klientów i kształtowanie swoich zarobków. Niektórzy ludzie potrzebują mieć nad sobą szefa, który rozdysponuje im konkretne zadania. Praca agenta ubezpieczeniowego, podobnie jak wszystkie inne prace „na własną rękę” wymaga ogromnej samodyscypliny, którą nie każdy posiada.

Praca, w której ciągle trzeba się rozwijać

W szybko zmieniającym się świecie właściwie każda praca wymaga aktualizacji swojej wiedzy i zwiększania kompetencji. O ile jednak w niektórych branżach jest to bardzo specjalistyczna i wąska wiedza, o tyle agent nieruchomości musi znać się na wszystkim po trochu. Z jednej strony musi posiadać tzw. miękkie kompetencje, które umożliwią mu nawiązywanie kontaktu z nowymi ludźmi i rozmowy z nimi. Na pewno kluczowa jest tu wrodzona komunikatywność, otwartość i rozwinięte umiejętności interpersonalne.

Dobry agent ubezpieczeniowy musi też być świetnym marketingowcem potrafiącym przedstawić i sprzedać klientowi konkretną ofertę z ubezpieczeniem. Przede wszystkim jednak musi posiadać wiedzę związaną ściśle ze swoim zawodem, łączyć wiedzę z zakresu ekonomii, prawa podatkowego, rynku nieruchomości i ubezpieczeń. A nie każdy ma męci i możliwości nieustannego pogłębiania swojej wiedzy w tylu różnych dziedzinach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNAT to nie firewall: nowa technika omijania zapór sieciowych
Następny artykułMOK Gniezno: „Czterdzieści lat od medalu”