A A+ A++

30 maja 2024 roku, na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, odbędzie się Red Bull Speed Ways – wydarzenie, podczas którego fani motorsportu po raz pierwszy będą mogli ujrzeć zmodyfikowany bolid zespołu Red Bull Racing. Jednocześnie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i ciekawych pojedynków, w których zmierzą się m.in. Kuba Przygoński, Kacper Sztuka oraz Adam Małysz. Słynny skoczek zasiądzie za kierownicą samochodu WRC.

Red Bull planuje w Polsce wielkie święto motorsportu, podczas którego fani szybkich samochodów będą mieli okazję zobaczyć z bliska prawdziwy bolid Formuły 1. W trakcie zaplanowanego na 30 maja 2024 Red Bull Speed Ways, po raz pierwszy w historii dojdzie do połączenia królowej sportów motorowych oraz niezwykle popularnego w Polsce żużla. Organizatorzy planują jedyny w swoim rodzaju pojedynek, gdzie David Coulthard – słynny kierowca wyścigowy, zmierzy się z Maciejem Jankowskim – wielokrotnym mistrzem polski w żużlu.

Zadanie to nie będzie łatwe. Jak podkreślają pomysłodawcy imprezy – nigdy wcześniej bolidem Formuły 1 nie jeżdżono po nawierzchni żużlowej. Oznacza to, że inżynierowie Oracle Red Bull Racing będą musieli dopracować specyfikację bolidu, tak by ten jak najlepiej zachowywał się w nowych warunkach. Mechanicy podkreślają, że konieczne będą m.in. modyfikacje zawieszenia, a także wykorzystanie odpowiednich opon.

Powrót Adama Małysza. Skoczek zasiądzie w rajdówce WRC

To jednak niejedyne atrakcje. Podczas Red Bull Speed Ways na fanów motorsportu czekają też oryginalne pojedynki pomiędzy znanymi kierowcami i sportowcami. Za kierownicę powróci m.in. Adam Małysz, który po raz pierwszy w życiu zasiądzie w samochodzie rajdowym … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUstawa o sygnalistach – nowe obowiązki pracodawców
Następny artykułKolorowe skarpetki w Światowym Dniu Zespołu Downa