Nastolatek ze Stąporkowa Adam Kowalczyk w weekend został wicemistrzem Polski podczas silnie obsadzonych Mistrzostw Polski w Biegach Górskich, które odbyły się w Krynkach w powiecie starachowickim.

Adam Kowalczyk (pierwszy z lewej) zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w Biegach Górskich

Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich odbyły się w niedzielę na terenie rezerwatu Skały w Krynkach w gminie Brody w powiecie koneckim. Były one silnie obsadzone, a uczestniczyli w nich zawodnicy z całego kraju z bardzo wielu klubów. W kategorii do lat 14 wielki sukces osiągnął 13-letni Adam Kowalczyk ze Stąporkowa. Nastolatek zgłosił się do mistrzostw zupełnie bez przypadek, nie licząc na sukcesy. Tymczasem wybiegał sobie srebrny medal!

Bieg w kategorii U-14 miał dystans 1000 m i przewyższenie 30 m. W roczniku 2007-2008 startowało 22 zawodników. Wśród nich Adam ze Stąporkowa, który na co dzień uczy się w Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli. Młody biegacz niespodziewanie dla wszystkich, w tym także samego siebie zajął w rywalizacji drugie miejsce. Już dziś trzymamy kciuki za dalszy rozwój tego sportowca, kolejne starty i kolejne sukcesy.

Zawody zorganizował Polski Związek Lekkiej Atletyki.