A A+ A++
fot. Wiktor Pleczyński

W niedzielę europoseł Adam Bielan wraz z przewodniczącą PiS w Płocku Wiolettą Kulpą przedstawili priorytety formacji w polityce Unii Europejskiej.

Europoseł Adam Bielan odwiedził w niedzielę, 5 maja Płock. Polityk ubiega się o mandat do Parlamentu Europejskiego i, korzystając z poparcia Przewodniczącej Prawa i Sprawiedliwości Wioletty Kulpy oraz radnego Szymona Stachowiaka, opowiedział o celach, do których chce dążyć w kolejnej kadencji.

Głównym zadaniem zarysowanym przez polityka jest obrona Polski przed niekorzystnymi zapisami tzw. Zielonego Ładu. W szczególności w kwestiach ochrony rolników, powstrzymania zakazu sprzedaży samochodów spalinowych.

Europoseł Adam Bielan wspomniał też o walce z podnoszeniem kosztów utrzymania i budowy mieszkań za sprawą „dyrektywy budynkowej”. Jednym z priorytetów polityka jest też powstrzymanie Parlamentu Europejskiego przed podniesieniem kosztów lotów tanimi liniami lotniczymi.

Nie zabrakło także kwestii odejścia od „paktu migracyjnego”, poprzez który Unia Europejska miałaby relokować nielegalnych imigrantów między innymi do Polski. Europoseł podkreślił również konieczność powstrzymania nowego traktatu, który miałby zlikwidować zasadę jednomyślności w głosowaniach dotyczących polityki zagranicznej, podatkowej, obronnej i granicznej, co doprowadziłoby do znacznego ograniczenia suwerenności państw członkowskich Unii Europejskiej.

Dla samodzielności Polski ważna ma być też sprawa utrzymania własnej waluty, zamiast wprowadzania Euro. Ostatnim z wymienionych przez europosła Adama Bielana priorytetów jest walka o wolność słowa. Polityk podkreślił, że forsowane przepisy, które mają zwalczać mowę nienawiści, w rzeczywistości są nakierowane na odebranie głosu osobom o poglądach odmiennych od tych, reprezentowanych przez większość w Parlamencie Europejskim.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułInformacje. Tragiczny bilans majówki
Następny artykułSejmik lubuski: Na razie bez marszałka i zarządu