A A+ A++

Acer wchodzi na rynek zasilaczy do komputerów PC ze swoim nowym zasilaczem Predator GX850. Pierwszym i jedynym członkiem tej podstawowej linii jest w pełni modułowa jednostka 80 Plus Gold w standardzie ATX 3.0 o mocy 850 W. 

Predator GX850

Predator GX850 został zaprojektowany tak, aby był zgodny z kompaktowym formatem SFX, może pracować w 20% bez wentylatora i posiada wbudowane złącze PCIe 5.1. Zasilacz trafił już do sprzedaży w Polsce w sugerowanej cenie 699 złotych, czyli na poziomie modeli od takich marek jak Corsair czy Cooler Master.

Zasilacz trafił już do sprzedaży w Polsce w sugerowanej cenie 699 złotych.

Predator GX850 jest zgodny ze specyfikacją ATX 3.0 i PCIe 5.1, dlatego jest wyposażony w złącze 12VHPWR umożliwiające bezpośrednie podłączenie do obsługujących go wydajnych procesorów graficznych. Warto odnotować, że rywale tacy jak Corsair wprowadzają obecnie na rynek zasilacze obsługujące format ATX 3.1, które oferują poprawiony i bezpieczniejszy – a jednocześnie w pełni kompatybilny wstecz – typ kabla 12 V-2×6.

 

Inne aspekty Acer Predator GX850 obejmują jego pełną modułowość — podłączasz tylko potrzebne kable, minimalizując w ten sposób problemy z zarządzaniem kablami i przepływem powietrza. W produkcie zastosowano także „japońskie kondensatory” (Japanese Primary 105°C), które słyną z niezawodności i regularnie wykorzystywane są najlepszych zasilaczach.

Predator GX850

 

Nowy zasilacz Acera działa w trybie półpasywnym. Wentylator 90 mm nie uruchomi się, dopóki zasilacz nie przekroczy 20% obciążenia, dzięki czemu do tego momentu będzie zapewniał cichą pracę. Według producenta, zasilacz ten może zapewnić wydajność na poziomie 90% przy obciążeniu 50%, co daje mu certyfikat 80 Plus Gold.

Nowy zawodnik

Dobrze jest widzieć kolejnego konkurenta na rynku zasilaczy, choć ten jest już dość zatłoczony. W ostatnich latach firma Acer pokazała, że ​​dzięki kartom graficznym Predator próbuje swoich sił na w kolejnych segmentach rynku PC. Jednak ten produkt to prawdopodobnie po prostu projekt rebranding FSP, SeaSonic, SuperFlower lub innego producenta OEM – podobnie jak wiele współczesnych zasilaczy.





Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBezpłatne warsztaty i wyjątkowe miejsce dla rozpoczynających swój biznes
Następny artykułWykluł się najgroźniejszy ptak świata. Od 25 lat próbowano go rozmnożyć