A A+ A++

Od premiery Assassin’s Creed: Valhalla minęło kilka dni. W tym czasie z bliska poznaliśmy już najważniejsze elementy rozgrywki. Wśród największych nowości, jakie wprowadza ta odsłona cyklu, zdecydowanie można wskazać możliwość rozbudowy osady – Ravensthorpe (pl. Krucza Przystań). Co najciekawsze, twórcy tytułu projektowali to miejsce jako fikcyjne. Okazało się jednak, że nie do końca im się to udało i w rzeczywistości taka wioska faktycznie istnieje, i to w bardzo podobnej lokalizacji.

Na sprawę zwrócił uwagę jeden z redaktorów brytyjskiego Eurogamera – Oli Welsh. Zdradził, że dorastał w okolicy, w której to umieszczono rzekomo siedzibę Eivora. Wskazał także, że faktycznie znajduje się tu miasteczko o nazwie Ravensthorpe. Według głównego scenarzysty AC Valhalla – Darby’ego McDevitta – był to jednak kompletny przypadek. Zdecydował się on wytłumaczyć sytuację na Reddicie, gdzie również zauważono to podobieństwo:

Wybraliśmy nazwę Ravensthorpe, ponieważ Eivor należał do klanu Raven (ang. Kruk), a thorpe oznacza małą wioskę. Następnie umieściliśmy osadę w środku Mercji, tak aby znajdowała się centralnie na mapie.

Jeszcze kilka miesięcy temu nie mieliśmy pojęcia, że Ravensthorpe znajduje się dokładnie w tym miejscu w prawdziwym świecie. To prawda, że przez rzeczywiste Ravensthorpe nie przebiega rzeka, ale za 1000 lat może być inaczej. Rzeki zmieniają bieg.

To chyba znak od Odyna.

Trzeba przyznać, że wydaje się to wręcz nieprawdopodobnym zbiegiem okoliczności. Należy wziąć jednak poprawkę na fakt, że na terenie Wielkiej Brytanii znajdują się jeszcze przynajmniej dwie miejscowości o nazwie Ravensthorpe, co zwiększa szansę na wystąpienie takiego zjawiska.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNFOŚiGW dofinansuje 500 autobusów napędzanych prądem lub wodorem
Następny artykułZbigniew Hoffman sekretarzem stanu w KPRM