A A+ A++

Rząd przyspiesza prace nad projektami ustaw proaborcyjnych, ograniczających prawo do życia dzieci nienarodzonych w Polsce. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu dojdzie do drugiego czytania co najmniej jednego z projektów. Dlatego – „aby wywrzeć skuteczną presję na posłów i obudzić ich sumienia” – Instytut Ordo Iuris zachęca do udziału w akcji „Zadzwoń do posła”.

Instytut Ordo Iuris wraz z Centrum Życia i Rodziny, Stowarzyszeniem ks. Piotra Skargi, Fundacją Pro – Prawo do życia, Fundacją Małych Stópek i portalem Fronda – zorganizował akcję „Zadzwoń do posła”, w ramach której zachęca do budzenia sumień posłów.

Aby pomóc w skutecznym nacisku na parlamentarzystów, uruchomiono specjalną stronę ObronaNienarodzonych.pl, na której można znaleźć: przykładową instrukcję, jak przeprowadzać rozmowę z posłem lub pracownikiem biura poselskiego oraz adresy, telefony i e-maile do parlamentarzystów z podziałem na województwa.

„W kwietniu nasza akcja odbiła się szerokim echem w polskich mediach. Teraz musimy wznowić społeczny nacisk przed prawdopodobnym głosowaniem nad projektem, który zdecyduje o życiu setek tysięcy Polaków” – apeluje Ordo Iuris i zachęca do telefonowania i pisania e-maili do posłów.

„W sposób szczególny zachęcamy do kontaktowania się z biurami posłów, którzy zawiedli swoich wyborców przy poprzednich głosowaniach – czyli parlamentarzystach, którzy otwarcie deklarują swoje przywiązanie do obrony życia lub należą do ugrupowań politycznych, wspieranych także przez wyborców pro-life, ale w momencie próby nie mieli odwagi zagłosować za życiem” – czytamy w informacji prasowej przesłanej KAI.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRzeszów i rynek mieszkaniowy. Gdzie warto zainwestować w mieszkanie?
Następny artykułOPINIA: Wyniki wyborów we Francji – triumf lewicy, czy sytuacja patowa?