A A+ A++

Obecny rok jest dla wszystkich czasem niezwykłym. Ograniczenia związane z panującą pandemią wpływają na nasze życie, wyznaczając nowe nawyki i zachowania. To wszystko ma wpływ na sposoby podróżowania, metody pracy, a także spędzanie wolnego czasu. W tych trudnych czasach nowego znaczenia nabrała możliwość obcowania z przyrodą.

 

W poszukiwaniu spokoju i izolacji chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu, w parkach, na działkach czy też przydomowych ogródkach, obsadzamy też balkony i tarasy. Co ciekawe, zainteresowanie roślinami udziela się nawet ludziom dotychczas niezwiązanym z takim zajęciem lub hobby.

Jest to pewne, że w obecnej sytuacji pozostaną oni dłużej z zainteresowaniem ogrodnictwem i uprawą roślin, by rozwijać swoje ogrodnicze pasje.

Pełnia jesieni to czas, który kojarzy się głównie z podziwianiem feerii barw żółtych, czerwonych, pomarańczowych, odcieni brązu. Ten tradycyjny obraz jesiennego ogrodu mogą dopełnić dobrze dobrane odmiany iglaków, które w tym okresie dosadzamy i nawozimy.

Właściwy dobór krzewów iglastych pozwoli uzyskać w ogrodzie efekt wiecznie zielonego zakątka. Intensywne odcienie zieleni przełamane odcieniami żółtego, szarego i błękitnego koloru utrzymają się nawet wtedy, gdy pozostałe rośliny przejdą w czas zimowego uśpienia.

Rośliny iglaste zyskują na popularności w ostatnich latach, co powoduje, że oferta tych roślin na rynku znacząco się poszerzyła.

Mamy więc możliwość wybierania roślin płożących się, tworzących nisko sklepione kopuły, ale także wyniosłych i bardzo okazałych. Wiele odmian, których wysokość nie przekracza 1-1,2 metra, stworzy w przyszłości osłonę przed wiatrem dla niższych odmian roślin. Nie brakuje także drzew i krzewów, które szybko uzyskują większą wysokość i będą w przyszłości stanowiły piękne tło dla kompozycji i klombów wymagających zacienienia.

Wybierając rośliny iglaste, należy zadać sobie w szczególności pytanie o to, jakie miejsce chcemy przeznaczyć na ich przyszły wzrost. Iglaki to często rośliny dobrze tolerujące nawet mocne przycinanie, co dla ogrodników oznacza możliwość kształtowania ich w sposób niemożliwy w przypadku innych odmian. Kształty geometryczne, kule, cięcie na kształt spirali czy tworzenie kompozycji, które wydają się zawieszone w powietrzu – iglaki dają ogromne możliwości w zakresie ich formowania.

Nadają się w tym przypadku zarówno d … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzerwa w dostawie prądu 4 listopada
Następny artykułZamiast wizyty na cmentarzu wirtualny znicz